Джоан Роулінг стала жертвою цькування з боку трансгендерів – чому це трапилося

Авторка культових книжок Джоан Роулінг стверджує, що її цькують захисники прав трансгендерів, які "злили" її особисту адресу. "Дивогляд" розповість про історію цього скандалу, а також про його вплив на новий фільм про Гаррі Поттера.

За словами письменниці, борці за соціальну справедливість зробили фотографію перед її будинком і навмисно показали табличку, де можна помітити вулицю і номер помешкання Роулінг. Про це вона дізналася від своїх фанатів.

56-річній жінці довелося повідомити про це правоохоронцям, а також звернутися до користувачів, які ретвітнули це фото, щоб вони видалили публікацію. Роулінг у своєму Twitter пише, що останнім часом "з жахом" спостерігає, як люди стають жертвами залякування з боку подібних активістів.

"Вони і їхні родини впали у стан страху й страждань тільки тому, що відмовляються некритично визнавати, що соціально-політична концепція гендерної ідентичності має замінити концепцію статі", – стверджує вона.

Чому між авторкою "Гаррі Поттера" та захисниками прав трансгендерів виник конфлікт?

Ще влітку минулого року письменницю звинуватили у нетерпимості до трансгендерів, транссексуалів і людей з небінарним гендером. Справа у тому, що Роулінг зробила ретвіт запису, який мав наступний заголовок:

"Думка: після COVID-19 потрібно створити справедливіший світ для людей, які менструюють"

Письменниця почала іронічно жартувати та перелічувати зіпсовані варіації слова "women" ("жінка"):

"Люди, які мають менструації". Здається, було якесь слово цих людей. Допоможіть згадати, Wumben? Wimpund? Woomud?"

Активісти на тлі будинку Роулінг
Активісти на тлі будинку Роулінг
Фото: Twitter

Це обурило багатьох користувачів мережі, котрі "глибоко розчарувалися" та назвали цей коментар "безглуздо жорстоким". Роулінг довелося вибачатися:

"Я знаю і люблю транс-людей, але стирання концепції біологічної статі позбавляє багатьох можливостей осмислено обговорювати своє життя. Ненавиджу говорити правду. Такі жінки, як я, десятиліттями співчували транс-людям і відчували з ними спорідненість, бо вони вразливі до чоловічого насильства. Я б підтримала вас, якби ви зазнали дискримінації за цією ознакою. У той же час я була сформована, будучи жінкою. Я не вірю, що це так неприємно"

Окрім цього, нещодавно з'явилася велика колонка від письменниці щодо "питань гендеру та статі". Роулінг написала, що занепокоєна зростаючою кількістю трансгендерних переходів серед дівчат підліткового віку, а також доступом до жіночого туалету трансгендерних жінок.

прапор ЛГБТ
Фото: marcellie.com

Цікаво, що конфліктом з коментаторами у соцмережах справа не закінчилася. Як відомо, 1 січня наступного року запланована прем'єра нового фільму за назвою "Повернення до Гоґвортсу". У спеціальному епізоді з'явиться Гаррі Поттер у виконанні Деніел Редкліффа та інші відомі персонажі.

Однак, компанія HBO не запросила Джоан Роулінг взяти участь у спеціальній ретроспективі "Двадцята річниця Гаррі Поттера: повернення у Гоґвортс". Це обурило багатьох фанатів культової серії фільмів, які назвали це "свинством" і "днем народженням без іменинниці". У The Hollywood Reporter пишуть, що це може бути пов'язано з висловлюваннями письменниці щодо трансгендерів.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що про гучне розлучення Деппа та Герд створили документальний фільм.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше