В угоді йдеться, що художник має відтворити один зі своїх витворів – інсталяцію з 2 скляними рамками, які наповнені грошима. Цей об'єкт символічно відображає середній дохід в Австрії та Данії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на DK.
Читайте також: Хід генія: у Швеції чиновник годинами телефонував на свій номер, бо не хотів працювати
Однак, Ганінґ замість цього відправив до музею лише скляні рамки, де немає грошей. Ця інсталяція отримала від нього назву "Take the Money and Run", що перекладається як "Бери гроші та тікай". На його думку, це справжній витвір мистецтва.
"Суть роботи в тому, що не вистачає півмільйона", – заявив митець.
У домовленості є пункт, що після того, як виставка підійде до кінця, KUNSTEN має отримати від художника гроші назад. Втім, Єнс стверджує, що цього не станеться.
Більш того, своєю інсталяцією він вирішив протестувати проти винагороди від музею за свій витвір мистецтва. За його словами, для відтворення своєї інсталяції він був би вимушений витратити власні 25 тис крон ($3,9 тис).
"Чому я не можу зробити витвір мистецтва про своє власне становище?" – заявив Ганінґ.
Читайте також: Французький художник створює ілюзії, від яких вибухає мозок
Окрім цього, чоловік звернувся до інших митців, які творять "у таких самих жалюгідних умовах", щоб вони наслідували його приклад.
"Якщо ви працюєте на якійсь гівн*ній роботі й вас іще просять заплатити, щоб ви туди прийшли, беріть касу і вшивайтеся", – стверджує він.
За словами директора музею Лассе Андерсона, вони отримали він художника "цікавий витвір мистецтва", але про привласнення грошей KUNSTEN не йдеться у контракті. Саме тому в Єнса немає права "залишити гроші".
Також Андерсон стверджує, що митцю пропонують "справедливу винагороду" (нагадаємо, за скляні рамки) – відсоток від проданих квитків, 10 тис крон ($1,57 тис) і ще до €6 тис ($7,02 тис) компенсації за роботу.
До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що закохані випадково зіпсували картину за $440 тис.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!