Лікарня

"Ви – не кінь. Ви – не корова": у США хворі "лікуються" від COVID-19 препаратом від глистів для тварин – медики обурені

Shutterstock

"Деякі люди, які приймають невідповідні дози, насправді опинилися в гіршому стані, ніж якби захворіли коронавірусом"

За словами американського лікаря Джейсон Макеліа, у США деякі люди, хворі коронавірусом, приймають івермектин – препарат для дегельмінтизації коней. Він закликав пацієнтів перестати приймати ці небезпечні ліки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Лікар стверджує, що до відділень швидкої допомоги в Оклахомі (США) доправляють хворих людей з передозуванням івермектином. Зокрема, відділення "настільки переповнені, що навіть людям із вогнепальними пораненнями було важко отримати необхідну допомогу та лікування".

Відомо, що івермектин можна приймати хворій людини, але у невеликих дозах і не для лікування від коронавірусної інфекції. Однак, передусім він є ветеринарним засобом від паразитів.

"На те, що цей препарат відпускається за рецептом, є причини – річ у тім, що він може бути небезпечним", – заявив Макеліа.

Пігулки
Пігулки
Фото: Shutterstock

Цей препарат отримав сумнівну славу після його рекламування, як ефективного засобу для лікування чи профілактики коронавірусу. Проблему була в тому, що відсутні докази, які б підтвердили цю тезу.

Втім, американці почали так часто його використовувати, що Управління з продовольства та медикаментів США (FDA) навіть закликало населення не приймати ці ліки.

"Ви – не кінь. Ви – не корова", – йдеться у заяві.

За словами лікаря, люди, які приймали івермектин, прибували до лікарні та скаржилися на блювоту та болі у м'язах. У деяких з них взагалі зникав зір.

"Деякі люди, які приймають невідповідні дози, насправді опинилися в гіршому стані, ніж якби захворіли коронавірусом", – зазначив Макеліа.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що мешканці США бояться, що через вакцину від COVID-19 перетворяться на зомбі, як в "Я – легенда".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ