Тіні забутих предків

росіяни вкрали фільм українського режисера Сергія Параджанова і представили його як частину "російської культури"

day.kiev.ua

Стрічку показали під новою назвою

російська асоціація "Інша росія" організувала у французькому місті Таверна фестиваль "російського фільму", на якому показали стрічку українського режисера Сергія Параджанова "Тіні забутих предків". Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Укрінформ.

Цього року захід присвятили пам'яті померлого російського опозиціонера олексія навального. У програму фестивалю "російського фільму" включили стрічку Сергія Параджанова "Тіні забутих предків", щоправда представили її під назвою "Вогненні коні" і як частину "російської культури".

Посольство України у Франції надіслало звернення до міністерства культури, в якому висловила обурення щодо такого привласнення організаторами фестивалю української кінематографічної спадщини.

"Культура продовжує цинічно використовуватися для легітимізації російської агресії. Відомо, що роками цей фестиваль "російського фільму" спирався на підтримку російської влади. Очевидно, що, попри ніби формальну зміну акцентів організаторами, їх методи багато в чому залишаються незмінними", – повідомляють у посольстві.

Дипломати називають такий вчинок культурною апропріацією і просять французьку владу втрутитися у цю ситуацію та відновити справедливість.

Що відомо про фільм Параджанова

Однойменна екранізація повісті Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків" була відзнята у 1964 році на кіностудії імені Олександра Довженка. Зйомки відбувалися на Івано-Франківщині, де автор і написав цей твір.

Сюжет фільму розповідає глядачам про життя гуцулів, відображає їхню культуру, традиції та обряди. Музику до фільму написав композитор Мирослав Скорик, а оператором виступив Юрій Іллєнко.

У 1960-х роках фільм був гучно відомий у суспільстві. Він отримав 39 нагород на зарубіжних кінофестивалях. У 1996-му фільм забрав спеціальну премію на Всесоюзному кінофестивалі у Києві, а у 1991 році йому присудили Шевченківську премію.

Також Гарвардський університет додав "Тіні забутих предків" до списку фільмів, обов'язкових для перегляду студентам, які претендують на вищий ступень у кінознавстві.

Фільм відзняли повністю українською мовою, а робити дубляж на російську Параджанов відмовився.

Режисер Параджанов провів 4 роки (1973–1977) у російській в'язниці "за спекуляцію" та "за український націоналізм".

"Я - вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм", – говорив про себе Параджанов.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про найгучніші висловлювання Навального, що стосуються України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ