Кіно

Міккі Маус став суспільним надбанням – що це означає

Unsplash

Американський закон про авторські права передбачав, що Disney мала контроль над Міккі Маусом упродовж 95 років

У компанії Disney з 1 січня цього року немає авторських прав на персонажа Міккі Мауса. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Тепер перші версії персонажа мультфільму "Пароплав Віллі" та "Божевільний літак" (1928) стали загальнодоступними в США. Аналогічним чином відбулася втрата прав і на ранню версію Мінні Маус.

Режисерам, сценаристам і митцям зі всього світу відтепер можна користуватися Міккі Маусом зразка 1920-х у своїх роботах.

Американський закон про авторські права передбачав, що Disney мала контроль над Міккі Маусом упродовж 95 років. Під тиском компанії законодавство кілька разів змінювали, внаслідок чого у нього з'явилася жартівлива назва "Закон про захист Міккі Мауса".

Попри те, що тепер Міккі Маус – це суспільне надбання, загальнодоступна версія культового персонажа не зазнала значних змін дизайну, які були внесені у пізніших роботах. Також Міккі Маус є зареєстрованою торговою маркою Disney.

До речі, а чи знали ви, що художник студії Волта Діснея, який намалював Міккі Мауса, Каспера та слоненя Дамбо, був українцем? Білл (Володимир) Титла є сином українських емігрантів із Підгайців (Тернопільська область).

Раніше "Дивогляд" розповідав, що "Шерлок Голмс" став суспільним надбанням.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ