Маріуполь

Українська документалка про Маріуполь здобула приз глядацьких симпатій на кінофестивалі Санденс

Shutterstock

Місто-примара, місто справжніх героїв – маріупольців, ніколи не буде забутим

Український документальний фільм "20 днів у Маріуполі" отримав нагороду глядацьких симпатій на американському фестивалі незалежного кіно Санденс, передає "Дивогляд" із посиланням на Sundance Film Festival.

Стрічка фотографа та режисера Мстислава Чернова розповідає про перші дні повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави. Найжахливіші події відбулися у квітучому сучасному портовому місті Маріуполі, що на Сході України. 

Понад місяць у місті тривали бої, в результаті яких загинули тисячі мирних мешканців. Близько 80% будівель зруйновано. Місто-примара, місто справжніх героїв – маріупольців, які попри важкий період продовжують жити і вірити у безхмарне майбутнє.

Автори фільму показали Маріуполь до і після війни, відобразили бомбардування міста, зруйновані пологовий будинок і Драмтеатр.

"Ці кадри широко розповсюджені в ЗМІ. Вони не лише документують смерть і руйнування – трупи на вулицях і братські могили, бомбардування багатоквартирних будинків і пологового відділення, відчай лікарів через дітей, яких вони не врятували, – а й спростовують російську дезінформацію", – йдеться в описі стрічки.

На кінофестивалі фільм представлено у конкурсній програмі World Cinema Documentary Competition. Також у конкурсі бере участь ще один фільм українського виробництва – "Залізні метелики" Романа Любого. Фільм відображає правду про жахливу долю літака MH17, який було збито над Торезом.

Дивіться також відео 5 каналу: "СИТУАЦІЯ ВКРАЙ ГОСТРА" – Зеленський про Бахмут і Вугледар

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ