Науковці з Каліфорнійського університету встановили, що вживання газованих напоїв з високим вмістом цукру шкодять теломерам – кінцевим ділянкам хромосом, які відіграють ключову роль у процесі старіння організму
Вони дійшли висновку, що скорочення споживання продуктів з надмірною кількістю цукру може продовжити життя на два десятиліття. Результати цього дослідження були опубліковані у журналі Circulation, повідомляє "Дивогляд".
Медики також наголошують на необхідності уникати надмірного споживання солодощів, називаючи цукор "солодкою загрозою".
Цукор негативно впливає на здоров'я людини у різних аспектах:
- Він стимулює надмірне вироблення дофаміну. Науковці порівнюють цукор з наркотиками, оскільки швидкий стрибок рівня глюкози в мозку створює потребу в додатковій дозі. Мозок перестає розрізняти реальну потребу в їжі, що призводить до постійного бажання споживати солодке, аби зняти відчуття голоду та покращити настрій. Зловживання солодощами призводить до того, що організм припиняє виробляти ендорфіни самостійно, що може викликати дратівливість, зміни настрою, агресію і порушення сну.
- Цукор має негативний вплив на всі системи організму. Він спричиняє вимивання з організму вітамінів групи В, що порушує баланс фосфору та кальцію, і це може викликати проблеми з серцево-судинною системою, печінкою, нирками та підшлунковою залозою. До того ж цукор знижує опірність організму до вірусних інфекцій.
- Надлишок цукру провокує запальні процеси, що може проявлятися у вигляді головного болю, проблем зі сном, висипів на шкірі та випадіння волосся. Лікарі радять зменшити його споживання для покращення стану здоров'я.
- Споживання цукру може здаватися джерелом енергії, але цей ефект є короткочасним.
- Надмірне споживання цукру сприяє швидкому набору ваги, що може призвести до проблем із серцем, судинами, печінкою та навіть викликати онкологічні захворювання.
- Постійне вживання цукру підвищує ризик розвитку діабету ІІ типу, що є серйозним захворюванням, яке потребує постійного контролю рівня цукру в крові.
- Цукор прискорює старіння шкіри, сприяючи руйнуванню колагену та еластину, що веде до втрати шкірою пружності і появи зморшок.
- Цукор також є головним фактором розвитку карієсу, оскільки бактерії в ротовій порожнині живляться ним, утворюючи кислоти, які руйнують зубну емаль.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що три нетипові секрети довголіття назвала 112-річна мешканка США.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.