Сезон холери в Україні – як себе захистити та що треба знати про це небезпечне захворювання

З 1 червня, суботи, в Україні розпочався посилений моніторинг за епідемією холери

Холера – це гостра інфекція, що спричиняє діарею, та виникає після вживання їжі або води, заражених бактеріями Vibrio cholerae О1 або О139. Зараження відбувається через фекально-оральний шлях, використовуючи забруднену воду, їжу та побутові контакти. Без належного лікування холера може спричинити сильне зневоднення та смерть, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ.

Постійний епідеміологічний нагляд за холерою здійснюється цілий рік, але з 1 червня до 1 жовтня діє посилений сезон спостереження.

"З 1 червня в Україні особливо важкі або складні випадки гострих кишкових інфекцій будуть додатково тестуватися на наявність холери. Центри контролю та профілактики хвороб реалізують комплексні плани реагування та діагностики підозр, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади. Медзаклади для госпіталізації пацієнтів з підозрою на холеру мають незнижувальний запас лікарських засобів – антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів. Це дозволяє своєчасно виявити підозри на холеру та забезпечити системний контроль за епідситуацією на рівні країни", – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Окрім обстеження хворих з підозрою на холеру, експерти ЦКПХ досліджують зразки навколишнього середовища: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води. У 2023 році під час посиленого сезону епіднагляду підозри на захворювання були зафіксовані у Запорізькій та Чернігівській областях, але після розслідувань вони не підтвердилися.

Протягом сезону було обстежено 12 604 людини із гострою кишковою інфекцією та проведено 11 073 дослідження проб води. Спалахів холери не виявлено.

Профілактика

Задля уникнення захворювання на холеру, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Не купуйте продукти харчування, зокрема рибу, у місцях стихійної торгівлі.
  • Не купайтеся та не ловіть рибу у забруднених водоймах.
  • Дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед їжею, після відвідування туалету та повернення з вулиці.
  • Вживайте чисту воду, бажано бутильовану. Кип'ятіння води знищує холерні вібріони вже через 1 хвилину.
  • Перед вживанням мийте овочі та фрукти чистою водою та обдавайте їх окропом.
  • Ретельно готуйте їжу, добре проварюючи або просмажуючи продукти перед вживанням.

При своєчасному лікуванні легка форма холери завершується повним одужанням. Профілактичні заходи допоможуть захистити вас та ваших близьких від цієї небезпечної інфекції.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як захистити свою шкіру від онкології через сонячні промені.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше