Очі

Ризик ранньої смерті можна розпізнати завдяки очам – вчені

Shutterstock

Причини цього зв'язку ще не повністю з'ясовані

Дослідники стверджують, що проведення швидкого та безболісного сканування очних яблук може стати ключем до виявлення "швидко старіючих" осіб. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Протягом тисячоліть вчені всього світу намагаються знайти спосіб уповільнити процес старіння та продовжити тривалість життя. Безумовно, що старіння впливає на кожну людину на планеті, проте однаковий вік не означає, що фізичний стан кожної людини буде деградувати з однаковою швидкістю.

У рамках нового дослідження вчені встановили, що ризик ранньої смерті можна передбачити, оцінивши стан очей людини. Вони розробили модель штучного інтелекту, яка змогла передбачити вік майже 47 000 дорослих у Великій Британії з точністю в межах 3,6 року.

Результати дослідження свідчать, що через 10 років після першого сканування очей померли 1871 осіб, і вони мали вищий ризик смерті. Це дозволяє вченим зробити висновок, що стан очей може бути важливим індикатором загрози ранньої смерті.

Хоча причини цього зв'язку ще не повністю з'ясовані, відомо, що сітківка людини дуже чутлива до пошкоджень, пов'язаних із старінням. Таким чином, в майбутньому швидке сканування очей може стати ефективним способом передбачити ризик ранньої смерті.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що фахівці назвали 21 ранній симптом раку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ