Вірус, коронавірус

Коронавірус повністю знищив смертельний штам грипу

Pixabay

"Це перемога для всіх людей"

Пандемія COVID-19 спричинила знищення смертоносного штаму грипу B/Yamagata, передає "Дивогляд" із посиланням на Telegraph.

У березні 2020 року, коли коронавірус активно охопив світ, штам грипу B/Yamagata перестав розповсюджуватися серед людей. Таким чином, це стало першим випадком, коли вірус грипу був повністю знищений іншим вірусом, без будь-якого фармацевтичного втручання.

Експерти виокремлюють чотири найбільш поширені штами грипу, які заражають людей: лінія B/Yamagata, лінія B/Victoria, A/H1N1 і A/H3N2. Усі ці варіанти були придушені у світі під час панування пандемії коронавірусу в результаті заходів з локалізації.

"І хоча останні три в підсумку знову з'явилися, зі штамом B/Yamagata цього не відбулося. Ми не знаємо чому", – сказала представник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Канта Суббарао.

За словами Суббарао, найбільш вірогідним поясненням таких змін стало те, що всередині штаму B/Yamagata наявна менша кількість генетичних варіацій. Таким чином, коли його придушили і він змушений був "подолати еволюційно вузьке місце" у період 2020-2021 рр, здатність вірусу до розповсюдження суттєво знизилася і в результаті це призвело до його винищення.

Науковиця Джульєт Моррісон з Каліфорнійського університету відмітила, що вона "дуже рада почути новину про те, що вірус Ямагата більше не становить загрози для громадської охорони здоров'я":

"Це перемога для всіх людей, тому що тепер у нас на один вірус грипу, з яким потрібно боротися, менше", – сказала фахівчиня.

Водночас, одним з негативних наслідків знищення варіанту B/Yamagata є те, що сучасні версії вакцин проти грипу є чотирьохвалентними, тобто націлені одразу на чотири віруси грипу. Тепер, коли B/Yamagata було ліквідовано, необхідно розробити, протестувати і запровадити тривалентні версії, які будуть спрямовані на на три віруси грипу, що залишилися.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені виявили побічні наслідки вакцинації проти COVID-19.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ