Лікар, електронний рецепт

В Україні отримати електронний рецепт можна дистанційно – МОЗ

Depositphotos

Відповідне правило поширюється не на всіх пацієнтів

В Україні отримати електронні рецепти можна без візиту до лікаря, передає "Дивогляд" із посиланням на Міністерство охорони здоров'я.

Відтепер пацієнтам не потрібно бути фізично присутнім на прийомі у лікаря, щоб отримати е-рецепт. Лікар має право виписати електронний рецепт на медичні препарати без проведення особистого прийому пацієнта. У МОЗ наголосили, що таке дистанційне призначення ліків повинно відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я.

Винятками є пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію. Для них візит до лікаря є обов'язковим для отримання е-рецепту. Відповідні дані про електронний рецепт, що був виданий очно або дистанційно, вноситься до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

Також у Міністерстві ухвалили рішення про відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів лише на підставі електронного рецепта. Водночас, паперовий рецепт продовжує діяти у деяких випадках. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у МОЗ подовжили термін дії електронних рецептів, але не на всі препарати.

Дивіться також відео 5 каналу: СІДНЕЙСЬКІЙ ОПЕРІ – 50! Про історію створення будівлі - Нонна Стефанова

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ