В Україні деякі препарати почали відпускати лише за електронним рецептом – МОЗ

Є випадки, коли дозволяється використання паперового аналогу

Починаючи з п'ятниці, 13 жовтня, в Україні відпуск наркотичних препаратів в аптеці здійснюватиметься лише за електронним рецептом, передає "Дивогляд" із посиланням на Міністерство охорони здоров’я (МОЗ).

У МОЗ зазначили, що обмеження лише електронним рецептом дозволить запобігти неконтрольованому обігу наркотичних препаратів, що використовуються для лікування різних захворювань.

Що треба знати про електронний рецепт?

Виписати е-рецепт на наркотичні лікарські засоби може лікар, який відповідає за лікування пацієнта: сімейний лікар або профільний спеціаліст (хірург, онколог, невролог тощо).

Придбати наркотичні медичні препарати за електронним рецептом можна в аптеці, яка має ліцензію на відпуск відповідних лікарських засобів. Сьогодні в Україні 100% аптек з відповідною ліцензією зареєстровані та працюють в ЕСОЗ (електронна система охорони здоров'я). 

Термін дії електронного рецепту на наркотичні препарати обмежений і становить лише 10 днів. Те саме стосується й паперового рецептурного бланку.

Якщо у пацієнта немає мобільного телефону, він може ідентифікуватися у лікаря зо допомогою документів (паспорт та ІПН). Лікар роздрукує довідку до рецепта із зазначеним номером рецепта і кодом його погашення, яким можна скористатися в аптеці. 

Коли можна використовувати паперовий аналог?

У МОЗ зазначили, що жителі прифронтові території і ті, хто живе у зоні бойових дій, зможуть і надалі купувати наркотичні препарати як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Читайте також: Як внутрішньо переміщеним особам в Україні отримати е-рецепт – МОЗ.

Також лікар може видати пацієнту паперовий аналог, якщо наявні проблеми у роботі ЕСОЗ або якщо є певні перешкоди для оформлення е-рецепту (наприклад, відключення світла).

Також можна обмежитися паперовим рецептом для призначення екстемпоральних препаратів (ті, що виготовляються безпосередньо в аптеці).

Як виїхати за кордон з наркотичними ліками?

"Якщо пацієнт планує виїжджати за кордон і планує перевозити ліки з собою - під час виписування е-рецепта лікар має надрукувати йому інформаційну довідку та обов'язково засвідчити її власним підписом і печаткою", – ідеться у повідомленні МОЗ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, якими медикаментами варто запастися на зиму.

Дивіться також відео 5 каналу:  ЗА чи ПРОТИ!? ВИБОРИ - 2024! Більшість українців проти виборів в Україні під час війни!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше