Свиня

На Київщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней – що треба знати

Shutterstock

Є кілька важливих рекомендацій

На Київщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней, через що було введено карантинні заходи. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Українську громаду.

Спалах відбувся в Українській громаді Обухівського району Київської області. На територіях безпосереднього спалаху вогнища захворювання, а також у місцях, які увійшли до зони захисту та зони нагляду, ввели 40-денні карантинні обмеження з моменту ліквідації вогнища захворювання.

Зокрема, в зоні нагляду опинилися території: мисливські угіддя ТОВ "Трипільський мисливець", свиногосподарства ФГ "Ніна" та населені пункти громади: село Верем'я, село Жуківці, село Трипілля, село Халеп'я, село Витачів.

Важливі рекомендації:

  • Купувати м'ясо та м'ясні продукти тільки з наявними сертифікатами якості.
  • Піддавати м'ясо сильній термічній обробці (вірус гине від температури вище 37°С).
  • При перших ознаках хвороби у тварин телефонувати ветлікарю або на номер 101.

Для людини вірус африканської чуми свиней є безпечним. Невідомо про випадки зараження людей цим вірусом.

Однак АЧС призводить до послаблення імунної системи людини та може стати збудником інших захворювань в організмі людини. Ефективні засоби профілактики африканської чуми свиней наразі відсутні, а лікувати тварин заборонено.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Київській області анонсували тривалі відключення світла.

Дивіться також відео 5 каналу: Мистецтво не вмирає! Фестиваль "Мельпомена Таврії" святкує чверть століття із дня заснування!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ