Омікрон

На росії виявили новий, ще більш небезпечний варіант COVID-19

Shutterstock

"Дещо трансмісивніші, ніж ранні форми Омікрону"

На території країни-агресорки росії зафіксували випадок інфікування новим підвидом агресивного ковід-штаму Омікрон – ВА.4. Як повідомляє "Дивогляд", цей підштам є ще більш заразнішим за попередні.

Завідувач лабораторії геномних досліджень епідеміології росспоживнагляду Камілб Хафізов розповів, що перші зразки з цим новим субваріантом передали до лабораторії ще наприкінці травня. Після проведеного дослідження фахівці отримали насутпні результати:

"Нещодавно опубліковані дослідження показали, що варіанти вірусу, відомі як BA.4 та BA.5, трохи трансмісивніші, ніж ранні форми Омікрону", – сказав Хафізов.

Завідувач лабораторії також відмітив, що наразі на росії активно циркулює субштам ВА.2 та інші варіанти, що походять від нього. Саме від них інфікується 95% населення.

Попри те, що ВА.4 є значно небезпечнішим за попередників, Хафізов продовжує наголошувати на тому, що боятися його не треба:

"Росіянам не варто боятися різкого зростання захворюваності внаслідок розповсюдження BA.4. В даний час в країні існує хороший імунний прошарок, який сформувався через велику кількість перехворілих і масової вакцинації. Можливість масштабного поширення BA.4 оцінюється як низька", – сказав Хафізов.

  • Що відомо про ВА.4?

Про субваріант ВА.4 вперше стало відомо у квітні 2022 року, коли вірусологи Льовенського католицького університету виявили його в одного з бельгійців. Згодом ВА.4 та ВА.5 діагностували ще у кількох хворих на територіях Південної Африки, Ботсвани, Німеччини, Данії та Великої Британії.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що на росії заявили, що США проводили в Україні експерименти, пов'язані з COVID-19.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше