Біль

Скажіть ватним паличкам "ні": як безпечно позбутися вушної сірки – поради отоларинголога

Shutterstock

Звичний для нас спосіб очищення вуха є небезпечним

Більшість людей звикли чистити вуха від сірки ватною паличкою, навіть не замислюючись, що такий спосіб може завдати шкоди. Однак, є цілком безпечний альтернативний варіант.

Лікарі розповідають, що виділення вушної сірки є абсолютно природним і ніяк не свідчить про порушення гігієни людиною. Вушна сірка виробляється клітинами, що вистилають зовнішнє вухо і слуховий прохід. Вона служить бар'єром для потрапляння вірусів і бактерій у слуховий прохід.

Вушна сірка складається з натуральної маслянистої речовини, яка походить від сальних залоз і комбінується з брудом та омертвілими клітинами шкіри. Останній компонент з'являється у той момент, коли людина чистить вухо ватною паличкою. 

Лікарка-отоларинголог на ім'я Джеррі Лін з університету Луїсвілля розповіла, що чистити вуха ватною паличкою не можна і ось чому: 

"Вони займають більшу частину діаметра слухового проходу. Тому при їх використанні сірка забивається глибше в слуховий прохід. У гіршому випадку сірка може застрягти в барабанній перетинці і, можливо, навіть створити перфорацію барабанної перетинки, – каже лікарка.

Для видалення вушної сірки краще використовувати інші способи, які ефективно впораються з цим завданням.

  1. Вушні краплі. Розчин розріджує вушну сірку, за рахунок чого вона стає м'якою і легко виходить з вуха;
  2. Сода. 1/2 ч.л. розчиніть у воді і перелийте у ємність з піпеткою. Голову нахиліть набік і закапайте вухо 5-10 каплями. Ефект буде той самий, що й від спеціальних вушних крапель;
  3. Рослинна олія. Цей метод також буде ефективним в очищенні вуха від бруду. Вам не потрібно нічого готувати. Просто закапайте 2-3 краплі олії у вухо за допомогою піпетки, а після цього обережно приберіть залишки за допомогою паперової серветки.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як захистити свою шкіру від онкології через сонячні промені.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ