Експерти розповіли, які хвороби провокують електронні сигарети

Американські науковці провели дослідження та встановили негативний вплив електронних сигарет на ротову порожнину.

До експериментів залучили 84 учасників, які представляли три групи:

  • Люди, які ніколи не курили;
  • Курці електронних сигарет;
  • Ті, хто курить звичайні цигарки.

Стоматологічні огляди проводили кожні півроку. На початку досліджень кожен учасник мав якесь захворювання ясен. Курці звичайних сигарет демонстрували найважчі проблеми зі здоров'ям, а після них слідували любителі сучасних гаджетів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

За півроку фахівці зафіксували погіршення захворювань ясен у деяких учасників у всіх групах, у тому числі тих, хто курить електронні сигарети. Було встановлено, що вони мають значно гіршу клінічну втрату прикріплення, ніж курці звичайних цигарок і ті, хто взагалі не курить.

Електронна сигарета
Електронна сигарета
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Виявилося, що люди, які користуються електронними сигарети, мають унікальний оральний мікробіом – спільноту бактерій та інших мікроорганізмів. Він гірше, ніж у некурців, але потенційно кращий, ніж у тих, хто віддає перевагу звичайним цигаркам.

Окрім цього, зафіксовано кореляцію клінічних показників захворювань ясен і змін в імунному середовищі людини. Так, електронні сигарети пов'язані з різними рівнями цитокінів – білків, які допомагають регулювати імунну систему. Через дисбаланс бактерій ротової порожнини деякі цитокіни можуть спровокувати погіршення стану ясен, що зробить курця схильним до запалення та інфекції.

"Вейпінг, мабуть, викликає унікальні закономірності в бактеріях і впливає на зростання деяких бактерій способом, подібним до куріння сигарет, але з власним профілем і ризиком для здоров'я порожнини рота", – стверджують фахівці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, чому необхідно спати саме на лівому боці.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше