Лікарі роблять операцію

Вперше в історії: людині пересадили серце свині – фото

Shutterstock

"Для мене вибір був між смертю і цією пересадкою"

У США хірурги вперше в людській історії пересадили людині генетично модифіковане свиняче серце. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Медики стверджують, що у 57-річного чоловіка на ім'я Девід Беннет завдяки пересадці серця був єдиний шанс вижити, а тому вони спробували провести таку експериментальну операцію.

Американець протягом 1,5 місяців був прикутий до лікарняного ліжка через смертельне серцеве захворювання. Його життя підтримувала лише медична апаратура. Саме тому лікарі з Медичного центру Університету Меріленда отримали від уряду спеціальний дозвіл для проведення операції.

"Для мене вибір був між смертю і цією пересадкою. Я розумію, що моя доля абсолютно невідома, але для мене це останній шанс", – зізнався перед операцією Беннет.

7-годинну операцію провели 3 дні тому. Наразі пацієнт почуває себе нормально. За словами хірурга Бартлі Гріффіта, медики "діють з усією обережністю" і стежать за станом прооперованого.

Хірург і Девід Беннет
Хірург і Девід Беннет
Фото: UNIVERSITY OF MARYLAND SCHOOL OF MEDICINE

"Він розуміє, наскільки велике значення того, що було зроблено, усвідомлює, яке це велике досягнення", – стверджує син хворого.

Наразі незрозуміло, чи увінчається пересадка успіхом, бо існує негативний досвід. Так, у жовтні минулого року американські хірурги пересадили людині свинячу нирку, однак згодом у пацієнта помер головний мозок, а надії на його одужання не було.

Однак, якщо цього разу все буде успішно, то хірурги сподіваються, що у подальшому цей досвід допоможе врятувати багато людей. Гріффіт стверджує, що операція покликана допомогти вирішити кризу "з нестачею донорських органів".

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені стверджують, що аутизм у дитини можна буде виявити відразу після народження.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ