Лікарі

Вчені назвали чинник, який провокує появу сердцево-судинних захворювань

Shutterstock

Він є актуальним для кожного з нас

Британські вчені з медичної компанії Huma Therapeutics назвали чинник, який сприятливо впливає на виникнення серцевих захворювань. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Фахівці провели дослідження, в ході якого упродовж шести років стежили за здоров'ям 88 тис учасників. Вік добровольців становив від 43 до 79 років.

Кожен з учасників заповнив анкету в якій зазначив свій фізичний та соціальний стан. Після цього вони упродовж семи днів носили спеціальні браслети, які фіксували момент засинання та пробудженя людини. У подальшому добровольці регулярно проходили обстеження протягом шести років.

Вчені зазначили, що за цей час у 3,6% учасників дослідження розвинулися серцево-судинні захворювання. Проаналізувавши дані їхнього здоров'я та спосіб життя, науковці дійшли думки, що розвиток такого типу захворювань провокує пізній сон. 

Експерти Huma Therapeutics розповіли, що більшість з хворих лягали спати не раніше опівночі. Той, хто засинав близько 22-23 значно рідше страждав від цього діагнозу. 

"Хоча ми не можемо зробити висновок про причинно-наслідковий зв'язок, результати нашого дослідження дозволяють припустити, що ранній або пізній відхід до сну може з більшою ймовірністю порушити роботу годинника організму, що може мати несприятливі наслідки для серцево-судинного здоров'я", – сказав доктор Девід Планс, професор Ексетерського університету.

Варто зазначити, що саме о 10-11 вечора сон вважається найціннішим та найміцнішим для кожного.  

"Це велике дослідження показує, що відхід до сну між 10 та 11 годинами вечора може бути оптимальним для більшості людей і дозволить зберегти здоров'я серця у довгостроковій перспективі. Однак важливо пам'ятати, що це дослідження може показати лише зв'язок, але не довести причину та наслідок", – зазначила представниця Британського фонду серця.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що кардіолог назвав 5 харчових звичок, які руйнують здоров'я вашого серця.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ