Недосип

Без психологів та ліків: як вийти зі стану глибокої депресії – вчені

Shutterstock

Позбутися депресії непросто. Дуже часто для виходу з цього стану люди звертаються по допомогу до лікарів або приймають медичні препарати. Але не завжди.

Нещодавно вчені показали ще один ефективний спосіб лікування затяжної депресії без відвідування кабінету психолога та ліків. Про нього вам розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Мова йде про глибоку стимуляцію головного мозку (ГСГМ). У своєму дослідженні науковці зуміли вилікувати людину від тривалої депресії і тим самим надали докази ефективності цього методу. 

Механізм ГСГМ полягає у тому, що електричні імпульси впливають на зони активності нашого головного мозку через електроди, які лікарі розташовують під шкірою. Такий метод часто використовують для лікування хвороби Паркінсона. 

Що стосується боротьби із тривалою депресією, то тут учені підлаштували лікування під спеціальні канали головного мозку, які відповідають за депресивний стан. Проблеми ховалися у таких відділах мозку, як вентральний стріатум (відповідає за прийняття рішень) та миндалевидне ядро (регулює емоції). Для їхньої нормалізації вчені й використали електричні імпульси.

Перевірити ефективність цього методу фахівцям вдалося за допомогою дослідження. В експерименті взяла участь 36-річна жінка, що страждала від глибокої депресії з самого дитинства. Після стимуляції мозку її життя змінилося:

"Коли я вперше отримала стимуляцію, у мене стався "момент осяяння", я зіткнулася з найінтенсивнішим приємним відчуттям у своєму житті. Моя депресія на хвилину стала далеким жахом. Це дало мені зрозуміти, що вона не була моральною проблемою. Це був розлад, що потребував лікування", – розповіла жінка.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що депресію можна виявити за розміром зіниць.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше