За період з 1998 по 2008 рік кількість людей, у яких було діагностовано аутизм, зросла на 787%! Про це пише "Дивогляд" із посиланням на NeurocsienceNews.com.
Головною причиною такого колосального збільшення кількості людей із розладами аутистичного спектру є те, що їх просто стали частіше діагностувати. У лікарів з’явилися нові методи та інструменти для діагностики. У той же час, батьки стали більш поінформованими і більш уважно ставляться до особливостей розвитку своїх дітей.
У дослідженні, опублікованому в журналі The Journal of Child Psycology and Psychiatry, зазначається, що експоненційний приріст - між 1998 та 2018 роками - був більшим для жінок, ніж для чоловіків, з найбільшим зростанням серед дорослих.
Раніше аутизм діагностували переважно у хлопчиків, однак останніми роками зростає кількість випадків серед дівчаток. Окрім того, все частіше розлади аутистичного спектру виявляють у дорослих.
Дані були отримані на основі дослідження понад 9 млн пацієнтів різного віку у Великій Британії.
"Оскільки насправді немає правдоподібної причини, чому аутизм повинен більше зростати серед дорослих та жінок, наше дослідження показує, що ця зміна, ймовірно, пов'язана з посиленням ідентифікації, а не з більшою кількістю людей з порушеннями нейророзвитку", - сказала одна із авторів дослідження Джинні Рассел з Університету Ексетера.
За останні 20 років у суспільстві відбулися помітні зміни. Сталася певна дестигматизація діагнозу "аутизм". Люди мають більше інформації і можливостей звернутися до спеціалістів.
Однак учені наголошують, що це все ж не виключає того, що у світі дійсно стало більше випадків аутизму.
Що таке аутизм?
Аутизм - психічний розлад, що характеризується вираженим дефіцитом особистісних, соціальних, мовних та інших сторін розвитку і навичок спілкування.
Для таких дітей характерні: схильність до самоізоляції, відмежування від реального світу і втрата зв'язків з ним, занурення у світ особистих переживань, відсутність або втрата соціальних навичок.
На які ознаки варто звернути увагу:
- Порушення мовлення
- Відсутність зорового контакту з дитиною
- Відсутність емоційного контакту з людьми, перше за все – з батьками
- Проблеми в соціалізації
- Напади агресії
- Слабкий інтерес до іграшок
- Стереотипність поведінки, страх перед будь-якими змінами
- Підвищена чутливість до звуків, світла, запахів, дотиків, тощо.
Якщо у вашої дитини є якісь із цих ознак, це не означає, що у дитини аутизм. Навіть сьогодні діагностика розладів аутичного спектру – не зовсім простий процес, який вимагає залучення спеціалістів у цій сфері.
Однак варто пам’ятати: що раніше відбудеться діагностика, то раніше можна почати спеціальне навчання, яке дозволить таким дітям легше комунікувати з зовнішнім світом і не відчувати дискомфорту.
Також важливо розуміти, що діагноз "аутизм" – це не вирок. У суспільстві все більше це сприймається не як хвороба, а особливість розвитку. І є безліч прикладів, коли люди із такими розладами ставали доволі успішними. Наприклад, Ілон Маск, у якого синдром Аспергера (різновид розладу аутичного спектру). До речі, нещодавно він став найбагатшою людиною у світі.
Читайте також: Контакт із котами корисний для дітей, у яких аутизм – дослідження
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!