Кінець війні зі шмарклями: МОЗ дозволив ходити до садка дітям із нежитем

Батьки маленьких дітей роками не могли досягти згоди у цьому питанні

Міністерство охорони здоров’я України дало роз’яснення щодо того, чи вважається нежить протипоказанням для відвідування дитячого садка або школи. Про це пише "Дивогляд".

Для багатьох батьків маленьких дітей це доволі болісне питання. Адже роками точаться війни між тими, хто вважає, що у дітей нежить стається занадто часто і щоразу тижнями пропускати садок через залишкові прояви хвороби – недоцільно. Інші ж переконані, що «залишковий нежить» - це міф, і будь-які виділення з носа становлять загрозу для здоров’я інших дітей у колективі.

Що ж кажуть з цього приводу лікарі?

За даними Американської академії педіатрії, якщо йдеться про малюків у дошкільному навчальному закладі, то вони хворіють набагато частіше, ніж ті, які не відвідують садочок і не мають контактів з іншими дітьми, зокрема  братами чи сестрами.

Але упродовж другого року відвідування дитячого колективу кількість  респіраторних захворювань зменшується, оскільки вплив бактерій та вірусів формує імунітет.

Це допомагає уникнути значної кількості ГРВІ у старшому віці. Ось чому дорослі хворіють набагато рідше, ніж діти.

У МОЗ наголошують, для того, щоби захистити дитину від інфекційних хвороб, необхідно вчасно проводити вакцинацію за Національним календарем щеплень та за можливості — робити додаткові щеплення.

Національний календар щеплень
Національний календар щеплень
Фото: МОЗ

Які додаткові щеплення варто зробити, щоб захистити дитину:

 • від ротовірусної інфекції
 • від вітряної віспи
 • від пневмококової інфекції
 • від гепатиту А
 • від менінгококової інфекції
 • від грипу
 • від папіломавірусної інфекції (актуально не лише для дівчаток)

Варто також навчити дитину певних правил і заохочувати її дотримуватися етикету кашлю і чхання, викидати використані серветки до смітника, а також правильно та ретельно мити руки.

"У більшості випадків легкий кашель або нежить, особливо — залишкові після перенесених хвороб, не є протипоказанням для відвідування закладів освіти. Утім, якщо ці симптоми супроводжуються високою температурою або з’явилися в розпал сезону ГРВІ, краще залишитися вдома. Зважайте також на пандемію COVID-19", - пояснили у МОЗ.

У відомстві також нагадали про деякі важливі правила.

Не дозволяйте дитині йти до школи чи садочка, якщо в неї є якісь з основних симптомів цього захворювання:

 • Висока температура
 • Безперервний кашель
 • В’ялість та загальна слабкість
 • Втрата або зміна нюху чи смаку

У такому випадку краще залишатися вдома та звернутися по медичну допомогу.

Якщо дитина температурить, у неї з'явився висип, болі в різних частинах тіла чи ознаки інфекційних захворювань, перед поверненням до школи чи садочка її має оглянути лікар. Він і визначить, чи можна відвідувати школу або садок. Щоби повернутися до навчання, дитина має бути активною, мати добре самопочуття і температуру, нижчу за 37,2° без прийому жарознижувальних препаратів.

"Пам’ятайте, що наближається сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій. Щоби знизити ризик зараження чи розвитку ускладнень, дітям, а також співробітникам освітніх закладів рекомендовано щорічно здійснювати вакцинацію від грипу", - нагадують лікарі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" публікував поради лікарів, як захистити дитину від ГРВІ та як правильно лікувати.

Читайте також: Епідемія грипу в Україні: коли і які вакцини будуть доступні українцям

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше