Солодощі

Мрія ласуна: учені розробили цукерки, які відновлюють зуби

Shutterstock

Нарешті солодощі будуть корисними

Американські вчені із університету Вашингтона розробили м’ятні льодяники, які відновлюють пошкоджену зубну емаль. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Futurism.

Щоб створити солодощі, які не шкодитимуть зубам, а навпаки – відновлюватимуть їх, учені використали модифікований білок, іони фосфору та кальцію, які можуть побудувати нові шари емалі на зубній поверхні.

Дослідження, проведене на пацюках, а також на видалених зубах людей, свиней та пацюків, показало, що вживання однієї такої цукерки на день дозволяє підтримувати здоровий рівень зубної емалі. Якщо ж з’їдати дві м’ятні цукерки на день, то поверхня зубів відновиться на кілька мікронів. Окрім того, диво-цукерки мають відбілюючий ефект.

Щоб льодяники дозволили продавати, вони мають пройти клінічні дослідження. Однак, вони триватимуть не більше трьох місяців, тому смачна заміна стоматологам може з’явитися в аптеках вже зовсім скоро.

Нещодавно повідомлялося, що генетики розповіли, як можна відновити відсутні зуби.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ