Стоматологія

Учені розповіли про ймовірність зараження на коронавірус під час візиту до стоматолога

medeko.kiev.ua

Було проведено дослідження із використанням біоматеріалів

Об'єднання вчених з Лабораторії клінічної імунології та мікробіології, Національного інституту алергії та інфекційних хвороб та Національного інституту охорони здоров'я Роквіллу з'ясувало, чи можна заразитися на коронавірус під час відвідування стоматолога. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sage.

Науковці провели дослідження, під час якого взяли зразки слини у 28 добровольців та зразки мікробіоти у кількох стоматологічних клініках, які виділилися в результаті ультразвукового чищення зубів, а також водний розчин ополіскування ротової порожнини. 

Проаналізувавши біоматеріали, вчені побачили, що основним переносником коронавірусних бактерій був саме цей водний розчин, який використовують при чищенні зубів.

На основі цього фахівці висунули твердження, що ймовірності заразитися на  COVID-19 під час візиту до стоматолога майже немає, за винятком, якщо там не перебуває хворий.

Однак ми не повинні забувати той факт, що цей вірус поширюється через аерозоль, тому розмови, кашель або чхання в стоматологічному кабінеті, як і раніше, можуть нести високий ризик передачі хвороби, – розповідають вчені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що стоматолог розповів усю правду про чищення зубів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше