Запах

Як відновити нюх після COVID-19 – поради

xakac.info

Обов'язково скористайтеся цими методами, якщо ви втратили нюх

Одним з найпоширеніших симптомів коронавірусу вважають втрату нюху, а іноді й смаку. У деяких випадках людина одразу ж після одужання починає відчувати запахи. Однак, іноді відновлення потребує певної кількості часу. У зв'язку із цим, вчені з Норвіцької медичної школи при Університеті Східної Англії розповіли, що необхідно робити задля того, аби якомога швидше мати можливість відчути аромати. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС

Перш за все фахівці пропонують періодично нюхати різні предмети упродовж кількох місяців. Так, у мозок людини потраплятимуть сигнали і він заново навчатиметься розпізнавати запахи.

Також можна скористатися кортикостероїдами, які сприяють зниженню запалень в організмі людини. Їх дуже часто призначають лікарі у боротьбі із астмою. Однак, не варто вдаватися до самолікування, а краще проконсультуватися у фахівців, оскільки ці препарати можуть мати побічні ефекти, на кшталт затримки рідини в організмі та підвищення кров'яного тиску.

У якості ще одного зі способів відновлення нюху вчені пропонують двічі на день намагатися розпізнати запах продуктів з інтенсивним та легко впізнаваним ароматом. До таких можна віднести часник, каву, кокос, м'яту, тощо. 

Професор Карл Філпот зазначає, що використання таких методів відновлення нюху перш за все можна аргументувати нейропластичністю – здатністю мозку змінюватися під впливом певного досвіду та відновлювати втрачені зв'язки.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився порадами експертів щодо того, як не захворіти на COVID-19 під час подорожей

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ