Канабіс

"Прихована епідемія": літні люди почали більше вживати наркотики – дослідники

Shutterstock

Показники збільшилися в декілька разів

У Міжнародному комітеті контролю над наркотиками (МККН) поділилися звітом за минулий рік, який присвячений наркотичним речовинам. Експерти стверджують, що їх вживання літніми людьми – "прихована епідемія".

За останнє десятиліття в США люди похилого віку почали в декілька разів більше вживати наркотики. Зокрема, з 2012 по 2019 рік частка людей від 65-річного віку, що вживають канабіс, збільшилася з з 1,2% до 5,1%. Таким чином, їх стало більше ніж в 4 рази.

Окрім цього, поширилися знеболюючі і седативні препарати, транквілізатори і бензодіазепіни. Вищезазначена група вживає їх частіше, якщо порівнювати з середніми показниками по країні.

Літні люди
Літні люди
Фото: Shutterstock

На думку експертів, ця проблема має глобальний характер, бо науковцям чудово відомо про негативні наслідки через вживання наркотиків. Зокрема, вони провокують хронічні захворювання, смерть та інші проблеми.

Саме тому Міжнародний комітет контролю над наркотиками закликав до активізації досліджень і збору даних, боротьби зі стигматизацією. Також експерти пропонують допомагати наркозалежним похилим людям.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як медичний канабіс впливає на літніх людей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ