Марихуана вже не небезпечний наркотик: комісія ООН ухвалила історичне рішення

flickr.com/scubabrett22

Це рішення підтримали США і європейські країни, а от Росія і Пакистан були проти

Комісія ООН з наркотичних засобів проголосувала за те, щоб виключити марихуану зі списку небезпечних наркотиків. Про це повідомляє The New York Times.

Тепер марихуану заберуть за Списку IV Єдиної конвенції про наркотики 1961 року - переліку речовин, які потребують найбільш жорсткого контролю.

У голосуванні взяли участь члени комісії з 53 країн. За рішення про послаблення контролю за марихуаною проголосували 27 учасників, проти — 25 членів комісії, а ще один утримався.

Серед тих, хто підтримав пропозицію — США і європейські країни. Проти виступили Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія.

Експерти зазначають, що схвалення рекомендації не матиме безпосередніх наслідків для ослаблення міжнародного контролю, і уряди як і раніше матимуть юрисдикцію щодо того, як класифікувати канабіс.

Однак у багатьох країнах, які орієнтуються на ООН в реформах своїх законодавств, стане легше вивчати канабіс і його похідні з медичної та наукової точки зору.

Учені давно довели ефективність медичної марихуани у якості знеболювального препарату та ліків при різноманітних розладах. А нещодавно стало відомо, що у варшавському зоопарку медичний канабіс дають трьом слонам, які страждають від депресії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ