Втома

Лікарі назвали проблеми, що виникають через віддалену роботу

Shutterstock

Частіше з ними зустрічаються жінки

На перший погляд, працювати віддалено зручно, однак такий формат приховує й кілька небезпечних проблем зі здоров'ям. Особливо важким він є для жінок. Про це пише pubmed.

Американські вчені дослідили фізичний та психічний стани здоров'я 1000 американців, які пішли на віддалену роботу від початку пандемії. 

Як розповіли добровольці, під час такого формату роботи вони частіше почали відволікатися на хатні справи, а також менше комунікують з колегами, через що продуктивність та задоволення від праці зменшується. За словами науковців, це пов'язано з відсутністю особистого робочого простору у квартирі: тільки половина респондентів могла усамітнитися у своїй кімнаті. 

Також, за словами учасників опитування, зросла й тривалість робочого дня у працівників, попри те, що на дорогу час вже не витрачається. 

За даними ЗМІ, понад 75% респондентів виявили у себе ознаки психічних розладів. Водночас у жінок депресія спостерігалася частіше, ніж у чоловіків. Ще 64% заявили про проблеми зі здоров'ям, зокрема, про біль у шиї. 

Хоча батьки дітей грудного віку і заявили про задовільне самопочуття, проте вони перебувають у зоні підвищеного ризику погіршення психічного здоров'я. Водночас проживання з підлітками знижує цей ризик, зазначають дослідники. 

На думку науковців, віддалена робота також вплинула й на принципи харчування людей: вони дедалі частіше їдять та менше часу приділяють спорту. 

Однак завдяки віддаленому формату люди почали використовувати ZOOM – додаток до онлайн-дзвінків, який інколи може розвеселити краще, ніж будь-який анекдот. Дивогляд знайшов відео, що демонструє всі фейли ZOOM-зустрічей на прикладі котиків. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ