Коронавірус

Люди з ослабленим імунітетом, які захворіли на коронавірус, можуть бути заразними до двох місяців

Shutterstock

Що більше вчені дізнаються про коронавірус, то більш загадковою здається ця інфекція

Група медиків із Медичної школи Ікана на горі Синай у Нью-Йорку і Онкологічного центру Слоан Кеттерінг провели дослідження, яке показало, що люди з ослабленим імунітетом можуть поширювати коронавірус до двох місяців. Стаття була опублікована у New England Journal of Medicine.

Дослідники протягом тривалого періоду спостерігали за 20 пацієнтами, які проходили лікування злоякісних пухлин і отримували препарати, що пригнічують імунітет, і при цьому захворіли на COVID-19.

Усі пацієнти вижили. Протягом періоду дослідження у них регулярно брали зразки слизу і мазки з носа і горла.

РНК коронавірусу в слизі й мокроті пацієнтів вчені виявляли до 78-го дня з моменту появи симптомів COVID-19. Щоб дізнатися, чи живі ці віруси та чи можуть вони викликати хворобу, автори дослідження перевіряли, їхню здатність розмножуватися в лабораторних умовах.

У 11 із 20 пацієнтів щонайменше один раз виділили життєздатні часточки вірусу. А у 5 учасників досліду віруси були здатні розмножуватися протягом 51-61 дня після інфікування.

Результати цього дослідження вказують на те, що для людей із ослабленим імунітетом варто переглянути рекомендації щодо тривалості ізоляції.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили найнебезпечнішу групу хворих і встановили одну з причин, чому у світі досі не вдалося приборкати пандемію коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ