Хворі

Учені виявили хворобу, яка на третину знижує ризих заразитися коронавірусом

Shutterstock

Ізраїльські науковці дослідили 37 тисяч осіб

Учені з Тель-Авівського університету виявили, що люди, які мають бронхіальну астму на третину рідше хворіють на COVID-19. Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Allergy and Clinical Immunology.

Експерти проаналізували дані про більш ніж 37 тисяч осіб, які пройшли тестування на коронавірус. Діагноз підтвердився у 2266 людей. Серед тих, у кого виявили коронавірус, було 153 астматики (6,75% від загальної кількості), а серед людей із негативним тестом - 3388 осіб з астмою (9,62%).

Вчені припустили, що справа в значному скороченні ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (АСЕ2) у людей з респіраторною алергією. SARS-CoV-2 використовує цей фермент для входження в клітину. Люди, які страждають на астму, використовують інгаляційні кортикостероїди - вони надають протизапальний ефект і знижують вироблення цитокінів. На думку вчених, препарат може і знижувати здатність вірусу розмножуватися.

Окрім того, на думку дослідників, люди з астмою загалом більш відповідально підходять до профілактики респіраторних захворювань, у тому числі й коронавірусу.

Учені також виявили, що курці мають значно нижчий ризик захворіти на COVID-19. У групі з позитивними тестами виявилося 4,55% курців, а у групі з негативними тестами — аж 13,45%.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили найнебезпечнішу групу хворих і встановили одну з причин, чому у світі досі не вдалося приборкати пандемію коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – з нами страшно, але весело. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ