Грегг Гарфілд

Чоловік, який перехворів коронавірусом, втратив 8 пальців на руках – фото

MICHAEL BECKER

Хворому давали один шанс до 100, що він взагалі виживе

Американець втратив вісім пальців на руках після того, як захворів на COVID-19. Про це пише People.

53-річний Грегг Гарфілд заразився ще у лютому 2020-го, коли разом з друзями їздив кататися на лижах до Італії. Він відчув симптоми хвороби ще в літаку і після повернення додому, у Лос-Анджелес, звернувся до сімейного лікаря.

У той час у лікарнях ще майже не було тестів на SARS-CoV-2, однак лікарка зуміла знайти тест для Грегга, і він виявився позитивним.

Чоловіка госпіталізували зі скаргами на неможливість дихати і біль в легенях. А вже через два дні йому знадобився апарат штучної вентиляції легенів.

У пацієнта почалися ускладнення: його тиск різко впав, у нього розвинувся сепсис, поліорганна недостатність і стафілококова інфекція. Медики боролися за його життя щосили, але давали один шанс до 100, що він виживе.

Хворий провів у реанімації понад місяць, а всього у лікарні пробув аж 64 дні. За цей час він схуд на 22 кг, а фаланги восьми пальців на його руках довелося ампутувати через порушення кровотоку і запалення. Окрім того, у нього почорніли три пальці на ногах.

Гарфілду довелося перенести вже сім операцій з відновлення пальців на руках і ногах. Він і досі має проблеми з легенями.

Та, попри складні наслідки хвороби, чоловік все ж вважає себе щасливчиком і дуже радий, що йому взагалі вдалося вижити. А вже у грудні він планує знову стати на лижі.

Грегг також радий, що його випадок допоміг лікарям у Лос-Анджелесі зрозуміти, як треба лікувати хворих на коронавірус, адже він виявився одним із перших пацієнтів із COVID-19 у США.

Нагадаємо, колишній головний санітарний лікар України Святослав Протас розповів, у яких місцях найбільший ризик заразитися коронавірусом.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ