Жінка на тлі фотографів

Як звичка за 60 секунд допоможе досягати більше у роботі та в житті – лайхфак, про який ви не пошкодуєте

Shutterstock

Основна причина, чому багато людей застрягають на місці, – це нерозуміння власного прогресу

Одна проста звичка може значно прискорити ваш успіх у роботі та житті – стверджує докторка філософії, колишня клінічна психологиня та авторка книги "Продуктивність без стресу" Еліс Бойс. Вона пропонує легку, але ефективну 1-хвилинну вправу, яка допоможе розвинути самодисципліну та покращити навички самовдосконалення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Inc.com.

За словами Бойс, основна причина, чому багато людей застрягають на місці, – це нерозуміння власного прогресу. Більшість людей озирається на свої досягнення лише в моменти невпевненості чи кризи, не помічаючи поступових змін. Саме тому регулярне спостереження за власним розвитком може дати значний поштовх уперед.

Як це працює?

Докторка радить щодня приділяти всього одну хвилину для запису одного речення, яке відображає ваш особистий чи професійний прогрес за останні 24 години. Це може стосуватися однієї з чотирьох сфер:

  • Образ мислення (наприклад, "Я сьогодні мислив стратегічно"),
  • Рутина ("Я не пропустив ранкову пробіжку"),
  • Навички ("Навчився нового способу ефективного ведення переговорів"),
  • Досягнення ("Закрив важливий проєкт").

Чому це працює?

Як пояснює Бойс, така проста дія активує механізм метапізнання – здатність усвідомлювати та аналізувати власне мислення. Вона допомагає нам краще розуміти свої сильні сторони, визначати прогрес і коригувати дії для досягнення ще кращих результатів.

Дослідження підтверджують, що люди, які регулярно аналізують власний розвиток, більш схильні до самовдосконалення. Вони швидше вчаться, легше адаптуються до нових умов і продуктивніше працюють над власними цілями.

Отже, якщо хочете досягати більшого з меншими зусиллями – спробуйте цю 1-хвилинну вправу. Простий щоденний запис може стати тим самим "помножувачем сили", який допоможе швидше досягти бажаних змін у житті.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 9 відкриттів 2024 року, які змінять ваше життя та допоможуть зберегти здоров'я мозку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ