Ми насолоджуємося її ароматом вранці, використовуємо як привід для зустрічей і часто не уявляємо свого дня без неї. Разом із тим навколо кави точиться чимало міфів. Найпопулярніші серед них спробували розвіяти дієтологи. Про це повідомляє "Дивогляд" з посиланням на CNBC Make It.
Міф 1 – кава шкідлива
За словами експертів, кава – це потужне джерело поліфенолів та антиоксидантів, які, як показали безліч досліджень, запобігають розвитку деяких хронічних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання. Тож, пояснюють, що випиваючи 400 міліграмів кофеїну, або близько чотирьох чашок кави на день, можна ні про що не турбуватися. Але це у тому випадку, якщо основу денного раціону становить не кава, а повноцінні прийоми їжі.
"Крім того, кава є природним стимулятором, який може допомогти зробити вас більш пильними, забезпечити збільшення енергії, продуктивності та покращити спортивні результати", – каже один з фахівців.
Утім, додає, що це йдеться лише про чорну каву без будь-яких додатків. Вершки, цукор, сиропи та мед – те, що позбавляє напою усієї користі.
Міф 2 – каву не можна пити вранці
Дієтологи підтверджують, що каву пити натщесерце дійсно не можна. Однак, після склянки води та повноцінного сніданку в цьому немає нічого поганого. Більше того, фахівці рекомендують вживати напій саме до обіду, оскільки ближче до 18:00 людина може відчувати піковий ефект від кофеїну, що, відповідно, негативно впливатиме на нічний сон.
"Я б лише порекомендував людям не забувати випивати склянку води спочатку або разом із кавою", – каже експерт.
Міф 3 – не можна пити більше двох чашок кави на день
Доповнюючи вищесказане, дієтологи наголошують, що випити дві-три чашки до обіду безпечно. Водночас наполягають на важливості вживання їжі, оскільки кофеїн має здатність пригнічувати апетит. Тож, будь-які кавові напої краще пити вже того, як поїли.
Раніше "Дивогляд" повідомляв про те, яка денна норма цукру і до чого може призвести його надлишок в організмі.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.