Всесвітній день Дракули: чи дійсно Влад Цепеш, відомий своєю жорстокістю, був вампіром

Всесвітній день Дракули, або World Dracula Day, святкується щорічно 26 травня. Цей день був заснований для вшанування відомого персонажа графа Дракули, створеного письменником Бремом Стокером

Саме 26 травня 1897 року роман "Дракула" був вперше опублікований, що і стало причиною вибору цієї дати для святкування.

Основні моменти цього дня включають:

  1. Читання та обговорення книги: Багато людей в цей день читають або обговорюють роман "Дракула", переглядають фільми та інші адаптації твору.
  2. Культурні заходи: У різних частинах світу проводяться тематичні заходи, такі як виставки, театральні постановки, кінопокази, літературні вечори та костюмовані вечірки.
  3. Вшанування Брема Стокера: Цей день також є можливістю для шанувальників літератури віддати належне таланту автора і його внеску у світову культуру.
  4. Вивчення історії та міфології: Люди вивчають історичні та культурні аспекти, пов'язані з вампірами та іншими надприродними істотами, які надихнули на створення образу Дракули.

Це свято об’єднує шанувальників готичної літератури, любителів жахів та всіх тих, хто цікавиться міфами та легендами про вампірів.

Ким був Влад Цепеш?

Влад III, відомий також як Влад Цепеш, був історичною фігурою, яка залишила великий слід в історії та в уяві людей.  Народився у 1431 році в династії Дракул, що володіла Волощиною, а назва "Дракула" походить від батьківського прізвища, що означає "Син дракона".

Будинок у Сігішоарі, де народився Влад III Дракул
Будинок у Сігішоарі, де народився Влад III Дракул
Фото: Фото з відкритих джерел

Однак він отримав прізвисько "Цепеш" через свою жорстокість – угорське слово "Цепеш" перекладається як "Наштрикувач", що походить від страшного методу страти, що використовувався Владом – він саджав ворогів і підданих на палю.

Чи був Влад Цепеш справжнім вампіром – питання обговорюване впродовж століть. Він відомий своєю жорстокістю, особливо відомими стали його методи покарання, що й стало причиною формування міфу про вампіра. Але історичні джерела не підтверджують його містичні особливості.

Найбільш відомий як граф Дракула, Влад Цепеш увійшов у літературу завдяки роману Брема Стокера "Дракула", який був інспірований історичною постаттю Влада Цепеша. У цьому романі він зображений як вампір, який смокче кров зі своїх жертв. Ця книга стала однією з найбільш відомих і популярних у жанрі жахів.

Поміж популярних міфів про Влада Цепеша – його зв'язок із дияволом, якому він віддав свою душу за владу. Також йому часто приписують відвідування відомих місць, пов'язаних з вампірами, таких як Замок Бран, хоча історичних доказів цього немає.

Портрет Влада Цепеша
Портрет Влада Цепеша
Фото: Фото з відкритих джерел

Звідки походять чутки про те, що він був вампіром?

Брем Стокер, коли створював свій славетний роман, користувався наявним фольклором, вивчення якого займало значну кількість часу та зусиль. Однак, чи почалися ці легенди за життя Влада Цепеша, чи з'явилися вони пізніше?

У памфлеті, який докладно розповідав про "подвиги" Влада Цепеша, семиградські торговці фігурально називали князя кровопивцем – хоча, можливо, не лише в фігурному сенсі. У іронічній поемі Й. Будай-Деляну "Циганіада" Дракула, очоливши армію циган, сам змагається з вампірами. Також відомо, що і Будай-Деляну використовував у поемі фольклорні сюжети. А герої, що борються з власною іпостасю, є відомими архетипами.

Місцеві жителі, не ознайомлені з творчістю Стокера та інших письменників, давно вважають руїни замку Поенарі над річкою Аргеса проклятим місцем.

Цікаво, що коли археологи розкрили офіційне місце поховання Цепеша, вони знайшли його порожнім, зі слідами осквернення. Однак потім під сходами монастиря виявили іншу могилу – із фрагментами скелета без черепа і залишками княжого одягу. Існують припущення, що саме ченці перепоховали Дракулу, причому так, щоб усі, хто входив, топтали прах ногами.

Проте, остаточно його стали вважати вампіром завдяки Брему Стокеру в середині XIX століття. Його успіх не залежав від літературних характеристик книги, а від вибору героя.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці зробили цікаве відкриття про раціон графа Дракули, який виявився таким собі вампіром.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше