Влад Дракула

Такий собі вампір: науковці зробили цікаве відкриття про раціон графа Дракули

Фото з відкритих джерел

Ця історична постать "плакала кривавими сльозами"

Науковці в рамках нового дослідження прийшли до висновку, що всесвітньо відомий граф Дракула міг бути веганом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFL Science.

Науковці провели хімічний аналіз трьох листів, які написав Влад Дракула у 1457 та 1475 роках. Судячи з усього, він був до тварин добрішим, ніж до людей.

Слід зазначити, що граф може бути пов'язаним зі смертю приблизно 80 тисяч людей протягом свого життя. Багатьох своїх жертв він наколював на палі.

"Ми охарактеризували близько 500 пептидів, з яких близько 100 пептидів, безсумнівно, були людського походження. Пептиди, пов'язані з білками крові або походять від білків, задіяних у дихальній системі, були ідентифіковані в усіх охарактеризованих документах", – розповіли дослідники.

Вони їх вивчили та зафіксували певні пептиди. Останні були пов'язані з білками, які беруть участь у циліопатії, тобто генетичному розладі. Також були встановлені ознаки хвороб сітківки ока та запальних процесів.

"Хоча протеомні дані не можна вважати вичерпними, загалом ці ідентифікації можуть свідчити про те, що Дракула "плакав кривавими сльозами", тобто він страждав від стану гемолакрії, як повідомляють деякі історії", – додали вони.

Зазначається, що у рамках дослідження вчені також не зафіксували білків тваринної їжі – замість них були тільки білки рослинного походження. Є версія, що Дракула відмовився від вживання тварин не з моральних міркувань, а через те, що за його часів м'яса було небагато та не було з чого обирати, або це було якось пов'язано з його поганим здоров'ям.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці "воскресили" моторошного "триокого монстра" віком 520 млн років.

Дивіться також відео 5 каналу: Як звучить Україна? Блогери збирають звуки з різних куточків країни

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ