Парк Шевченка

Єдиний у світі пам'ятник сміттєвозу та інше: 15 цікавих фактів про столицю на честь Дня Києва

Shutterstock

Київ, столиця України, налічує понад півтори тисячі років історії, а сьогодні, 26 травня, святкує свій день народження

Головне місто України – одне з найдавніших і найгарніших міст світу. На його вулицях можна знайти дві тисячі пам'яток природи, історії та культури. Його вважають центром слов'янства, оскільки Київ був столицею Київської Русі. Місто згадується в літописах – "Повість минулих літ" та "Слово о полку Ігоревім".

Щорічно в останню неділю травня місто відзначає День Києва. У 2024 році це свято припадає на 26 травня. Офіційно роком заснування Києва вважають 482 рік, тому у 2024-му Києву виповнюється 1542 роки.

Перше офіційне святкування Дня Києва відбулося в 1982 році, коли місту виповнилося 1500 років. З того часу цей день відзначають щороку.

До повномасштабного вторгнення російських окупантів цього дня зазвичай проводили численні виставки, фестивалі, концерти та спортивні заходи. Наразі, через численні загрози, масштабні святкування скасовані.

Нічний Київ
Нічний Київ
Фото: Shutterstock

Цікаві факти про Київ:

 1. Хрещатик – це найкоротша центральна столиця вулиця в європейських столицях, з довжиною лише 1,3 км. Водночас, вона є і найширшою, з максимальною шириною в 75 метрів, яка в деяких місцях досягає 100 метрів.
 2. Київський метрополітен відомий однією з найглибших станцій у світі – станцією "Арсенальна", глибина якої становить 105 метрів.
 3. У Києві розташований єдиний у світі пам'ятник сміттєвозу, який знаходиться на вулиці Газопровідній, У цієї унікальної скульптури, встановленої у 2004 році, не має аналогів. Вона є вдячністю всім працівникам цієї професії.
 4. Найменший ліфт у Києві може вмістити лише одну людину і має площу всього пів квадратного метра. Побачити його можна на вулиці Прорізній, у будинку №11. Ліфт був збудований у 50-х роках минулого століття для старого чиновника, якому було важко підійматися по сходах.
 5. Андріївська церква – це єдиний православний храм без дзвонів. Існує легенда, що коли Андрій Первозваний встановив хрест на цьому місці, з'явилося джерело, яке зараз знаходиться під престолом. Вважається, що удар дзвонів може викликати витік води та затопити місто.
 6. Найбільшим навчальним закладом Києва є "Київський політехнічний інститут".
 7. Найбільш відвідуваним музеєм у Києві є Національний історико-культурний заповідник "Києво-Печерська Лавра".
 8. Найкоротший відрізок вулиці у Києві – це Інженерний провулок, довжина якого становить лише 50 метрів.
 9. У Києві знаходиться знаменитий музей мініатюр, де можна побачити підковану блоху, караван верблюдів у вушку голки та найменшу у світі книжку.
 10. "Батьківщина-мати" є найвищим пам'ятником у Києві з висотою 102 метри та входить до топ-5 найвищих скульптур у світі.
  Київ
  Київ
  Фото: відкриті джерела
 11. Найбільший парк Києва розташований у Голосіївському районі. Він був відкритий у 1958 році та має площу 150 гектарів.
 12. Київська телевежа є найвищою решітчастою спорудою у світі, її висота становить 385 метрів, що на 61 метр більше, ніж висота Ейфелевої вежі в Парижі.
 13. Дуб Вільгельма Крістера є найстарішим деревом у Києві, його вік становить близько 700 років.
 14. У Києві знаходиться найдавніший пам'ятник, створений у 1802 році, – пам'ятник "Магдебурзького права".
 15. Найпопулярнішим сувеніром, який люблять купувати у Києві, є відомий "Київський торт", виготовлення якого розпочалося у 1956 році.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Київ може отримати статус "Міста музики ЮНЕСКО".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ