Не тільки вертоліт: 5 винаходів українців, які вас вразять

Внесок українських дослідників у сферу науки та технологій є надзвичайно значущим і важливим, оскільки їх винаходи та відкриття привнесли суттєві інновації в різні галузі електроніки та техніки

Перший у світі підводний човен – "Чайка"

Українські козаки відіграли роль першовідкривачів у створенні та експлуатації першого в світі підводного човна. Історики з Франції та Англії підтверджують, що "Чайка" викликала паніку серед кораблів, що плавали по Чорному морю, не дозволяючи навіть найпотужнішим з них почувати себе в безпеці поруч із цим козацьким човном.

Човен мав вражаючі розміри: висота та ширина досягали 4 метрів, а його довжина становила близько 18 метрів. Виготовлений з міцної деревини, він мав борти, оббиті сосновими дошками.

Запорожці на "чайках" нападають на турецьку галеру
Запорожці на "чайках" нападають на турецьку галеру
Фото: Фото із відкритих джерел

Електротрамвай

Федір Пероцький, український вчений, створив підґрунтя для електрифікації трамвайної системи. Перший винахід був представлений у 1880 році, коли він демонстрував перед широкою публікою передачу електричного струму до мотора трамвая через рейки. У той день двоповерховий вагон залізниці, призначений для 40 пасажирів, вирушив, набираючи швидкість 12 км/год.

Ця демонстрація викликала великий інтерес і стала справжньою сенсацією. Але розробка зіткнулася зі змаганням власників кінних трамваїв, які надавали перевагу "звичайному" способу пересування. Тому Пероцький вирішив опублікувати свій винахід у журналі для інженерів, що надалі принесло плоди.

Так, електрифікована система була впроваджена у повсякденне життя разом з Карлом Генріхом фон Сіменсом. Сьогодні трамваї вважаються найекологічнішим засобом громадського транспорту в світі.

Рентгенівський апарат

Іван Пулюй, український вчений, став першим, хто розробив рентгенівську трубку, що стала прототипом сучасних рентгенів. Це сталося за 14 років до того, як Вільгельм Рентген оголосив про свій схожий винахід. Проте, через те, що Пулюй не зареєстрував свою розробку, він не отримав офіційного визнання як винахідник рентгену.

Міжнародна спільнота неодноразово визнавала, що саме українець відіграв ключову роль у розвитку цієї важливої галузі. Зокрема, Альберт Ейнштейн висловлював аналогічні думки.

Професор Іван Пулюй
Професор Іван Пулюй
Фото: Фото з відкритих джерел

Перший ракетний двигун

Український винахідник Сергій Корольов відіграв визначну роль у розвитку ракетної технології. Його винаходи дозволили запустити першу міжконтинентальну балістичну ракету та перший штучний супутник Землі. Під його керівництвом також було здійснено перший політ людини в космос.

Цікаво, що Корольов розробив перший ракетний двигун, попри тиск з боку радянської влади та ворожість чиновників.

Вертоліт

Українець Ігор Сікорський винайшов та отримав патент на перший у світі вертоліт у 1931 році. Його ім'ям названо Національний технічний університет України (КПІ).

Перший прототип мав відкриту кабіну для пілота, ремінну передачу та двигун фірми Franklin. У 1940 році Сікорський успішно підняв вертоліт у повітря та здійснив його контрольований політ.

Спочатку вертольоти Сікорського були придбані Сполученими Штатами Америки для військових цілей. Згодом український винахідник заснував власний успішний концерн.

Таким чином, українці – це дуже талановитий і розумний народ, а перелічені винаходи становлять лише малу частину їхнього внеску у світовий прогрес.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що переломний момент в історії вишиванки, яка існувала ще за часів скіфів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше