Нічний Київ

Київ може отримати статус "Міста музики ЮНЕСКО" – що для цього потрібно

Shutterstock

"Особливо важливо, щоб світ знайомився з нашою культурою, зокрема і через музику"

Українська столиця, місто Київ, може отримати статус креативного міста ЮНЕСКО у музичній галузі, передає "Дивогляд" із посиланням на КМДА.

Мережа креативних міст ЮНЕСКО була створена у 2004 році і з того часу передбачає включення мистецтва і творчості в основу міських планів розвитку на місцевому та міжнародному рівнях. Ця мережа об'єднує близько 300 міст та охоплює сім творчих галузей, таких як: ремесла і народні мистецтва, медіамистецтво, кіно, дизайн, гастрономію, літературу та музику.

Титул креативного міста ЮНЕСКО – це поштовх для розвитку творчої галузі й співпраці на міжнародному рівні.

Переваги членства в Мережі креативних міст ЮНЕСКО:

  • доступ до оновленої інформації, інструментів, стратегій розвитку міст-членів Мережі, обмін досвідом, знаннями та кращими практиками;
  • активна участь у діяльності динамічної мережі — спілкування з експертами й фахівцями, встановлення партнерських зв’язків, пілотні проєкти;
  • визнання зусиль міста — обмін інформацією про основні досягнення та ідеї, позиціювання міста як взірця для інших.

Наразі у Києві готують заявку на набуття столицею статусу "місто музики ЮНЕСКО" вже у 2024 році. У заявці вказуються основні досягнення, інституції, міські проєкти і програми, а також 4-річний стратегічний план дій із зазначенням конкретних проєктів та ініціатив на місцевому і міжнародному рівнях, які повинні бути реалізовані після можливого набуття статусу.

"В умовах повномасштабного вторгнення особливо важливо, щоб світ знайомився з нашою культурою, зокрема і через музику. Представленість Києва в Мережі креативних міст ЮНЕСКО також допоможе нам у боротьбі з кремлівською пропагандою, яка протягом століть намагалася знецінити нашу ідентичність, історію і культуру, а найкраще привласнювала собі", – зазначила очільниця комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що петиція про дозвіл проїзду із собаками у метрополітені Києва набрала необхідну кількість голосів.

 

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ