Волосся насправді не росте: вчені розвінчали популярні міфи про людське тіло після смерті

Деякі феномени в тілі людини, що настають після смерті, можуть бути дивовижними, особливо якщо труп перебуває на свіжому повітрі

Раніше вченим було відомо, що трупи людей, де б вони не знаходилися, завжди населяють одні й ті ж організми. Однак тепер вчені розвінчали деякі з найбільш популярних міфів про те, що відбувається з нашими тілами після смерті. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

"Воскресіння" та ріст волосся після смерті?

Одними з найбільш розповсюджених та жахливих є оповіді про те, як тіла людей можуть раптово сісти у морзі, а волосся і нігті продовжують рости після смерті. Тепер вчені розібрали деякі з цих популярних міфів.

Наприклад, тіла іноді можуть "воскресати" в морзі. Це явище, відоме як трупне задубіння, є реальним. Вчені пояснюють, що це стається через виснаження запасів аденозинтрифосфату (АТФ), необхідних для руйнування актин-міозинових ниток у м'язових волокнах. Це виснаження починається по всьому тілу, проте деякі м'язи виявляються помітнішими, ніж інші.

Після смерті зазвичай спочатку має затвердіти обличчя померлого, потім руки, а потім нижні кінцівки. Процес трупного задубіння триває від 6 до 8 годин, після чого актин-міозинові зв'язки починають розриватися, і тіло знову стає м'яким.

Щодо сідання тіла в морзі, вчені зазначають, що для цього необхідно активувати багато м'язових груп, включаючи прес і згиначі стегна. Однак наш мозок після смерті не може надати необхідні сигнали для цих рухів.

Щодо волосся і нігтів, то вони не продовжують рости після смерті. Після смерті кров не циркулює, що призводить до припинення виробництва нових клітин, що потрібні для волосся і нігтів.

Антрополог Вільям Мейплс заявив, що цей образ є потужним і моторошним, через що він поширився так швидко, проте, на жаль, ця заява не відповідає реальності.

Волосся складається з безлічі клітин, що утворюють довгий ланцюжок, що починається від фолікула. У цьому корені волосини розташовані маленькі кровоносні судини, які живлять ці клітини та забезпечують їхнє життя, формуючи нові волоскові клітини, які витісняють старі.

Але коли людина помирає, цей процес повністю зупиняється, оскільки кров перестає циркулювати в організмі. Кров має вирішальне значення у підтримці життя та ефективності функціонування волосяних фолікул, так само, як і для нігтів.

Чому ж деякі люди вважають, що вони продовжують рости після смерті? Вчені стверджують, що це пов'язано зі змінами в нашій шкірі. Після смерті шкіра починає висихати й втягуватися, що робить волосся і нігті більш помітними, особливо це стосується нігтів, оскільки ми звикли бачити їх разом з живими руками.

Раніше "Дивогляд" розповідав, яка зміна спостерігається у людей перед смертю.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше