Ключі

Українцям у Польщі буде простіше отримати житло: інструкція

Shutterstock

Нова програма діє на всій території Польщі

У Польщі благодійний фонд Habitat for Humanity Poland впроваджує програму допомоги в оренді житла для українських сімей, які змушені були залишити Україну через повномасштабну війну. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на портал habitat.pl.

Програма "Крок Додому" пропонує інформаційний супровід та допомогу у виплатах за оренду. Цей проєкт призначений для підтримки тих, хто покинув країну через вторгнення росії, і натрапив на труднощі оренди в Польщі.

Учасниками програми можуть стати українці, які:

  • мають документальне підтвердження перетину кордону після 24 лютого 2022 року;
  • проживають у Польщі зараз;
  • готові орендувати житло протягом принаймні 12 місяців;
  • мають мінімальний дохід домогосподарства (від 3000 до 4500 злотих, залежно від воєводства);
  • належать до групи осіб, які особливо вразливі у втраті житла.

Також варто відзначити, що програма діє на всій території Польщі, а послуги для біженців є безкоштовними, але учасники будуть оплачувати певну частину витрат, пов'язаних з орендою житла.

Комунікація з учасниками програми відбувається через електронну пошту та телефонний зв'язок. Завданням біженців буде перегляд пропозицій, спілкування з орендодавцями та фондом Habitat Poland, а також огляд доступних житлових варіантів.

Допомога фонду включає різноманітні аспекти: підтримку у пошуку житла, допомогу в укладанні договорів оренди, фінансову підтримку (наприклад, дофінансування депозиту та часткову оплату орендної плати), покращення умов життя (мовні курси, професійне навчання, догляд за дітьми) та інформаційну підтримку та посилання на допоміжні служби.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Польщі зробили нову заяву щодо депортації українських чоловіків.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ