Людська голова

Глухій від народження дівчині за 16 хвилин повернули слух за допомогою генної терапії

Shutterstock

Науковці провели лікування генною терапією

У Великій Британії 18-річний дівчині вперше відновили слух за допомогою генної терапії, передає "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Опал Сенді від самого народження не мала здатності чути цей світ через слухову нейропатію. Це стан, коли нервові імпульси, що проходять від внутрішнього вуха до мозку, порушені. Також цей стан може бути викликаний несправністю гена OTOF, який виробляє білкову речовину – отоферлін.

Пацієнтка взяла участь у першому дослідженні генної терапії від біотехнологічної фірми Regeneron. Цей підхід лікування включає інфузію робочої копії гена OTOF у вухо з використанням нешкідливого вірусу AAV1. За 16 хвилин процедури Опал Сенді отримала майже ідеальний слух. 

Дівчина стала першою людиною в світі, яка випробувала цей підхід лікування. За словами професора Манохара Бенса, результати виявилися кращими, ніж він сподівався на початку експерименту. Операція та решта процедур проводилися у лікарні Адденбрука, що входить до Кембриджських університетських лікарень.

Учені продовжать випробувати, аналізувати та покращувати цей метод лікування, який на їхню думку, є лише початком нової ери у лікуванні глухоти. У дослідженні візьмуть участь 18 дітей з різних країн світу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що жінка вилікувалася від раку легенів після 40 років куріння.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ