Діагностика раку

Уперше у світі дитину вилікували від смертельного раку мозку

occ.net.ua

"Пухлина повністю зникла"

У Бельгії підлітка вилікували від смертельної форми онкології, що стало першим у світі випадком, передає "Дивогляд" із посиланням на ladbible.com.

У віці 6 років хлопчику на ім'я Лука діагностували дифузну внутрішню гліому мосту (DIPG). Це важка і смертельна форма раку. Для дітей це особливо агресивний діагноз, який має одні з найгірших показників виживання серед інших видів раку в дітей.

Лікарі попереджали батьків, що хлопець має дуже низький шанс вижити з таким діагнозом, але вже за сім років після цього пухлина повністю зникла. 13-річний Лукас пройшов клінічні випробування хіміотерапевтичного препарату еверолімус. Раніше цей метод ніколи не використовували для лікування діагнозу DIPG.

До експериментального лікування долучилося ще семеро інших дітей, які тепер вважаються такими, що "довгочасно реагують". Протягом трьох років у цих пацієнтів не фіксували рецидивів, але Лукас став єдиним, у кого пухлина повністю зникла.

Експерти також відмітили, що променева терапія DIPG здатна подовжити життя людини лише на три місяці, тому випадок із Лукасом став унікальним.

"Лукас перевершив усі шанси. Після серії МРТ я спостерігав, як пухлина повністю зникла", – сказав лікар Жак Грілл.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені зробили великий прорив у боротьбі з раком.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ