Що знаходиться всередині чорної діри – відео

"Люди часто цікавляться цією темою"

Учені показали, що знаходиться всередині масованої чорної діри, передає "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

За допомогою суперкомп'ютера NASA було створено модель, яка дозволяє глядачам зануритися всередину чорної діри.

"Люди часто цікавляться цією темою, і моделювання таких процесів, які важко уявити, допомагає пов'язати теорію відносності з реальними явищами у Всесвіті. Тому я змоделював два сценарії: перший, де камера не потрапляє в горизонт подій і повертається назад, а другий – вона перетинає межу неповернення та занурюється в чорну діру", – каже автор візуалізації, астрофізик із Центру космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті Джеремі Шніттман.

Шніттман зі своїм колегою Браяном Павеллом використали суперкомп'ютер Discover у Центрі кліматичного моделювання NASA, за допомогою якого і створили візуалізацію складової чорної діри.

Так, за 5 днів було створено близько 10 ТБ даних. Для порівняння, таке завдання на звичайному ноутбуці вдалося б зробити за 10 років.

На створеному відео представлена надмасивна чорна діра, маса якої у 4,3 млн разів перевищує масу нашого Сонця. Такий самий розмір має надмасивна чорна діра в центрі Чумацького Шляху Стрілець А*.

"Чорні діри зоряної маси, що містять до 30 сонячних мас, мають набагато менший горизонт подій і потужніші приливні сили. Останні можуть розривати на частини об'єкти, які тільки наближаються до горизонту подій", — пояснює астрофізик.

У моделюванні горизонт подій чорної діри простягається на 25 млн км. Цей показник дорівнює 17% відстані від Землі до Сонця. Чорну діру оточує плоска хмара гарячого газу, що постійно обертається. Це явище відоме також як акреційний диск, який служить певним візуальним орієнтиром під час падіння.

У міру потрапляння у чорну діру на відеофрагменті можна побачити фотонні кільця. Це світло, що здійснило оберт навколо чорної діри один або кілька разів. З наближенням камери до чорної діри, світло акреційного диска та зірок на задньому плані посилюється і здається більш яскравим та білим.

Експерти зазначили, що об'єкти при падінні у чорну діру розтягуватимуться, як локшина. Цей процес науковці назвали спагетіфікацією.

"Щойно камера перетне горизонт подій, її буде знищено внаслідок спагетіфікації всього за 12,8 секунди", – додає Шніттман.

Від горизонту подій до сингулярності чорної діри буде 128 тис. км, але політ апарата закінчиться в одну мить.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені відтворили чорну діру у пробірці.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше