Прапор Польщі

Польща скорочує пільги для українських біженців – що залишиться незмінним

Pixabay

Польський уряд планує низку правок до "Спецзакону про допомогу громадянам України у звʼязку з війною"

У Польщі для українських біженців планують скоротити виплати. Які пільги скасують, а що таки залишиться для громадян України, що потребують – розповідає "Дивогляд".

Польський уряд планує низку правок до "Спецзакону про допомогу громадянам України у зв'язку з війною", який регулює соціальну допомогу для українських біженців. Цей документ оприлюднили на сторінці голови Канцелярії Ради міністрів Польщі 2 квітня.

У Варшаві пропонують продовжити термін легального перебування українців у Польщі ще майже на рік, але пільг буде значно менше. Відповідні зміни набудуть сили від 1 липня 2024 року.

Що залишиться незмінним?

  • термін легального перебування на території Польщі для людей зі статусом PESEL UKR;
  • тимчасове використання приміщень для колективного проживання громадян України;
  • термін дії національних віз і дозволів на тимчасове перебування, які були видані громадянам України та термін дії яких закінчився після 24 лютого 2022 року;
  • продовження доступу до соціальних програм, наприклад, програми "Родина 800+";
  • доступ до ринку праці для українців;
  • продовження терміну, коли лікарі, стоматологи, медсестри та акушерки з України можуть отримати дозвіл на роботу за фахом за спрощеною процедурою.

На які фінансові зміни очікувати біженцям з України у Польщі?

  • скасування одноразової грошової допомоги новоприбулим біженцям у розмірі 300 злотих (2 945 грн);
  • зміна системи оплати за проживання та харчування в колективних центрах – біженців можуть зобов'язати оплачувати своє перебування з виплат за програмою "800+";
  • скасування програми "40+" для власників житла, які безоплатно прихистили в себе вдома до 10 біженців з України.

"Урядовці не до кінця розуміють масштаби використання програми "40+" неурядовими організаціями. З’ясувалося, що чи не кожен другий дім біженців, якими опікуються громадські організації, фінансувався саме так. Обіцяють, що їх передадуть в управління воєводам, але який це матиме вигляд, ніхто не знає", – зазначила представниця відділу моніторингу та адвокації Українського дому Олександра Пестрикова.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українок планують повернутися з Польщі додому.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ