Прапор Чехії

На українських біженців у одній з європейських країн чекають важливі зміни

Shutterstock

Нововведення торкнеться лише деяких біженців

У Чехії плануються зміни для українських біженців – особи з тимчасовим захистом матимуть можливість отримати дозвіл на постійне проживання у країні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пропозицію до законодавства, яке опублікувало МВС Чехії.

Українці, які мають тимчасовий захист, отримають можливість переходу на довготривалий статус проживання в Чехії. Ці пропозиції передбачає законопроєкт під назвою Lex Ukrajina.

Згідно з новим законом Lex Ukrajina, влада Чехії пропонує розширити можливості легалізації перебування для українських громадян. Біженці матимуть можливість добровільно перейти на спеціальний довготривалий статус проживання. Ті, хто не бажатиме змінювати статус або не відповідатиме вимогам, зможуть залишитися з тимчасовим захистом.

Міністр внутрішніх справ Віт Ракушан пояснив, що стандартні дозволи на довготривале проживання отримають лише ті біженці, які матимуть фінансову незалежність, будуть мати місце для проживання і не будуть залежати від державної допомоги.

"Інститут тимчасового захисту для українських біженців працюватиме й надалі. Дехто з них хоче залишитися в Чехії довготривало й мати ясну перспективу. Тому ми пропонуємо економічно активним біженцям з України можливість отримати довготривалий тип проживання подібний до того, який мають інші іноземців з країн, що не входять до ЄС", – йдеться в повідомленні.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українським біженцям у Польщі планують суттєво скоротити допомогу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ