Українські біженці отримали у подарунок від британської пенсіонерки будинок, який вона взяла у кредит – фото

Пенсіонерка з Великої Британії придбала у кредит будинок, щоб забезпечити родину біженців власним житлом та дати їм можливість почуватися більш комфортно та незалежно

Джені Пенн-Барвелл з міста Істлі, як і тисячі інших британців, відгукнулася на заклик уряду та запросила до себе родину з України, яка змушена була залишити свій дім на півночі Київської області через повномасштабну війну. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Це було "очевидне" рішення

Оксана Чернова та її дві доньки – 17-річна Олена та 14-річна Яра – прожили у домі Джені півтора року, після чого британка придбала окремий будинок для розміщення української родини.

За словами Оксани, отримавши від Джені ключі від нового житла, вона відчула, що нарешті може припинити тікати.

"Це чудово, у мене було відчуття, що я бігла, бігла, бігла і нарешті зупинилася. Я просто розслабляюся і дозволяю дочкам робити, що хочуть, і здійснювати свої мрії", – поділилася своїми враженнями Оксана.

Жінка також зауважила, що протягом усього часу вона намагалася працювати якомога більше та бути корисною.

Родина виїхала з України майже одразу після початку бойових дій, щоб зберегти дітей. Чоловік Оксани, Слава, який працював майстром зі спецефектів у кіноіндустрії, залишився в Україні та долучився до ЗСУ.

Пенн-Барвелл зазначила, що вона не є багатою, але вирішила, що може взяти іпотеку та здати будинок в оренду Оксані з її дітьми. Вона також пишається тим, як швидко та успішно її гостям вдалося адаптуватися до нових умов.

"Річ не у тім, що нам було занадто тісно, ми сварилися чи щось таке, абсолютно ні, але я розуміла, що їм потрібен власний дім. Мабуть, це здалося мені очевидним, бо їм більше не було де взяти житло в оренду, і я подумала, що якщо я можу щось зробити, то я маю це зробити. Я могла, тож я зробила. Якщо вам нічого не потрібно, чому б не зробити щось корисне?", – розповіла Джені Пенн-Барвелл.

Оксана з дітьми переїхали до нового будинку пів року тому. Дівчата тепер мають свої власні кімнати, навчаються у місцевій школі й готуються до іспитів.

Яра та Олена поділилися, що за цей час Джені стала частиною їхньої родини, а також вони називають її "бабусею".

"Вона однозначно член нашої сім'ї. Зараз я бачуся з нею не так часто, як хотілося б, я сумую за нею, вона дійсно може зробити мій день кращим", – поділилася Оксана.

Жінка також зазначила, що її серце залишається в Україні, але вона все одно відчуває щастя, бо її діти щасливі.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Великій Британії закрили одну з програм для українських біженців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше