Україна та Велика Британія

Військовозобов'язаних українців у Великій Британії закликають стати на військовий облік

Shutterstock

Усі документи можна надіслати поштою

Військовозобов'язаних українців у Великій Британії просять стати на військовий облік. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Консульство України в Лондоні.

Українське консульство у Лондоні просить чоловіків-біженців стати на військовий облік при виїзді з України більш як на три місяці. При цьому у дипломатичній установі посилаються на вимоги Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до положень Порядку, військовозобов'язані повинні:

  • перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України на строк понад три місяці. Це потрібно оформити в закордонних дипломатичних установах України;
  • особисто, в семиденний строк з дня прибуття до Сполученого Королівства, прибути із паспортом громадянина України й військово-обліковими документами до однієї з закордонних дипломатичних установ України на території Великої Британії для взяття на військовий облік.

Щоб стати на військовий облік у консульстві в Лондоні, не треба бронювати часовий слот. Усі документи можна надіслати поштою.

Зауважте, що інформація про осіб призовного віку від 18 до 65 років, яких беруть на тимчасовий консульський облік у посольстві, вноситься до військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який ведеться установою.

При цьому у консульстві нагадали, що чинне законодавство не встановлює жодних обмежень для чоловіків-українців призовного віку, тому вони, так само як і жінки, можуть претендувати на надання консульських послуг.

"Інформація про те, що без документів з військкомату чоловіки не можуть оформити паспорт/доручення тощо, не відповідає дійсності", – підкреслили в консульстві.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські біженці у Польщі взяли кредитів на понад 2,6 млрд злотих.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше