Гроші

Жінка купила на ринку за $25 річ, яка виявилася рідкісним скарбом – фото

Jason Leung / Unsplash

"Привернула мою увагу своїм яскравим дизайном"

У Великій Британії жінка придбала за $25 брошку, яка виявилася рідкісним вікторіанським скарбом вартістю близько $19 тисяч. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Artnet News.

Фанатка ювелірних прикрас Флора Стіл придбала брошку на антикварному ринку в Англії у 80-х роках минулого століття.

"Брошка спочатку привернула мою увагу своїм яскравим дизайном, дивними написами та незвичайним камінням", – поділилася вона.

Виявилося, що це дуже рідкісна річ, яку створив вікторіанський архітектор Вільям Берджес. Цього року аукціонний дім Gildings Auctioneers має намір виставити її на продаж за вартістю від 10 000 до 15 000 фунтів стерлінгів ($12 500-19 000).

Брошка
Брошка
Фото: Gildlings Auctioneers

Стіл не знала, чим насправді є ця брошка, поки не побачила ролик про "Найбільш вишукані знахідки" з Antiques Roadshow. У ньому фахівець продемонстрував ескізи дизайну набору з дев'яти брошок, які намалював Берджес. Їх зберігають у Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні.

"Я сказала собі: "Це нагадує мені брошку, яку я знайшла 35 років тому. Отже, я вирішила краще глянути на малюнок Вікторії та Альберта, і о диво, там була моя брошка! Я мало не впала зі стільця!", – розповіла британка.

Раніше "Дивогляд" писав, що 300-річна скульптура десятиліттями підпирала двері сараю.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ