"Бюст Бушардона"

Коштує мільйони: 300-річна скульптура десятиліттями підпирала двері сараю – фото

Highland council

Погруддя члена парламенту сера Джона Гордона у 1728 році створив французький скульптор Едме Бушардон

У Шотландії в одному з господарств роками використовували скульптуру, щоб підпирати садовий сарай, але тепер її можуть продати на аукціоні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

300-річну скульптуру "Бюст Бушардона" виявила член ради Максін Сміт у 1998 році посеред промислової зони в селі Балінторі, Істер-Росс. Згідно з підрахунками, ця скульптура могла провести у сараї кілька десятиліть.

На щастя, згодом витвір мистецтва прикрасив Лувр у Парижі. Його оцінили у 1,4 млн фунтів стерлінгів. Тепер місцевий комітет Істер-Росс має вирішити долю "Бюсту Бушардона". Зокрема, чи слід його продавати.

"Бюст Бушардона"
"Бюст Бушардона"
Фото: Highland council

"Я почала питати пораду, що трапилося з мантією та ланцюгами старого ректора, і один із радників Гайленда запропонував мені піти до цього сараю. Мені вдалося отримати ключ. Я знайшла мантію і там був цей бюст, що просто підпирав двері. Я повернулася до ради і сказала, що є купа речей, які, схоже, коштують великих грошей, і їм потрібно вивезти їх на випадок, якщо хтось їх вкраде. Страхова команда увійшла, і ми виявили, що вона коштує дуже багато грошей. Тоді вона коштувала близько 200 тисяч фунтів стерлінгів", – розповіла Сміт.

Погруддя члена парламенту сера Джона Гордона у 1728 році створив французький скульптор Едме Бушардон, який також є творцем відомих неокласичних статуй в садах Версальського палацу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що чоловік продав один з найбільших метеоритів, яким 80 років підпирали двері сараю.

Дивіться також відео 5 каналу: ЗДИЧАВІЛИ ЗОВСІМ! Знову виглядають біолабораторії в Україні. Новий фейк російської пропаганди

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ