метеорит Едмор

Чоловік продав один з найбільших метеоритів, яким 80 років підпирали двері сараю – відео

Central Michigan University / YouTube

Небесне тіло оцінили у $75 тис

Учені продали за $75 тис один з найбільших метеоритів, який 80 років пролежав на складі, передає "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Небесне тіло під назвою Едмор важить близько 10 кг і містить у своєму складі 12% нікелю. Камінь був визнаний одним з найбільших метеоритів, серед коли-небудьзареєстрованих у штаті Мічиган, США.

"Я одразу сказала, що це щось особливе. Це найцінніший зразок, який я коли-небудь тримала у своєму житті", — розповіла Мона Сірбеску, геологиня із Центрального Мічиганського університету (CMU), яка дослідила космічний камінь.

Цікаво, що шматок метеориту пролежав 80 років у сараї. У 1988 році фермер Девід Мазурек з Гранд-Репідс купив землю в Едморі і вже тоді частина небесного тіла підпирала двері сараю. Попередній власник землі розповів, що у 1930-х роках він із батьком стали свідками того, як метеорит упав просто на їхню ділянку "і спричинив страшенний шум". Наступного ранку вони помітили на цьому місці кратер, що залишив невідомий об'єкт. Розкопавши канаву вони знайшли справжнісінький метеорит який був ще наіть теплим.

Фермер продовжив використовувати камінь у господарстві, але зрештою вирішив показати його геологам. Він продав метеорит планетарію Абрамса Мічиганського університету і пообіцяв передати 10% вирученої суми кафедрі наук про Землю та атмосферу. Фахівці оцінили метеорит у $75 тис.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли зброю бронзового віку, що була виготовлена з інопланетного матеріалу.

Дивіться також відео 5 каналу: Новая тема на РосТВ: Пора заканчивать войну нужны переговоры и перемирие

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ