Perseverance, Марс

Perseverance знайшов на Марсі зламану частину гелікоптера Ingenuity – фото

NASA

За три роки апарат здійснив 72 польоти

Марсохід Perseverance виявив на поверхні Червоної планети зламану частину гелікоптера Ingenuity. Про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на акаунт Planetary Society в у соцмережі X (раніше – Twitter).

Апарат зробив декілька знімків поверхні Марса. На необроблених фотографіях астрономи виявили лопать Ingenuity, що зламалася під час зіткнення апарату з поверхнею в результаті чергового польоту. Частина гелікоптера лежить на відстані 15 м від місця останнього польоту Ingenuity 18 січня.

За три роки апарат здійснив 72 польоти на Марсі, що на 67 польотів більше, ніж було заплановано для демонстрації технологій. Разом із цим, гелікоптер став першим апаратом, що здійснив політ на Червоній планеті.

Перші п'ять польотів Ingenuity були демонстраційними, а згодом апарат почав проведення розвідки для марсоходу Perseverance, який, у свою чергу, займається збором зразків для можливого повернення на Землю.

зламана частина гелікоптера Ingenuity
зламана частина гелікоптера Ingenuity
Фото: Planetary Society

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що робот NASA зняв дивовижне відео на Марсі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ